Zopakuje Ledové království 2 znovu marketingový úspěch?

čtvrtek, 21. listopadu 2019, 07:50 Marketing MediaGuru

Pokračování dětského trháku Ledové království 2 právě přichází do českých kin. Na možné opakování marketingového úspěchu jsou připraveni i prodejci.

Zdroj: Disney

Zdroj: Disney

Animovaný muzikál Ledové království před šesti lety způsobil po celém světě doslova šílenství. Do příběhu princezen Anny a Elsy i sněhuláka Olafa se zamilovaly děti po celém světě, které se nejen naučily zpaměti zpívat hit „Let it Go“, ale po svých rodičích navíc chtěly cokoliv, co se této pohádky tematicky týkalo: panenky, trička nebo šampony. Nyní do českých kin přichází pokračování této pohádky, které netrpělivě vyhlíží nejen filmoví fanoušci, ale i prodejci hraček. 

Podle informací studia Disney vydělal první díl Ledového království jen na návštěvnosti kin v Severní Americe 400,7 mil. amerických dolarů, mimo ni pak dalších 875,7 mil. dolarů. V České republice se návštěvnost vyšplhala přes hranici 288 tisíc a tržby dosáhly 33 mil. korun. Kromě výdělku z návštěvnosti však Ledové království uspělo rovněž na poli merchandisingu. Při konferenčním hovoru již v únoru 2014 uvedl CEO studia Bob Iger, že zaznamenávají „vysokou poptávku po merchandisingu Ledového království“. Pro ilustraci, o jak vysoké poptávce tenkrát mluvil, lze uvést, že jen do března 2014 bylo prodáno téměř 500 tisíc panenek Anny a Elsy a limitovaná edice o pěti tisících kusech byla tehdy vyprodána za 45 minut. A po vydání filmu na DVD poptávka po tematických hračkách ještě vzrostla. 

Ve čtvrtek 21. listopadu proběhne v Česku premiéra dlouho očekávaného druhého dílu. Připravují se na ni jak kina, tak i obchodní centra. Například Cinema City přivítá pokračování úspěšné disneyovky speciálním eventem ve formátu VIP ve svém kině na Chodově. „Pozvané influencery, celebrity a jejich děti čeká zážitek jako z prostředí filmového děje. Socha z ledu, cosplayeři a k tomu výborné občerstvení a pohodlné sedačky. Na našich barech navíc prodáváme exkluzivní limitovanou edici kelímků na nápoje, jejichž design je inspirovaný filmem a stává se tak vhodnou vzpomínkou do filmové sbírky každého dítěte,“ popisuje na dotaz MediaGuru.cz marketingový manažer Cinema City Jiří Švancara.

V obchodním Centru Černý Most bude na téma Ledového království 2 až do konce letošního roku připravena celá tematická herní zóna s úkoly pro děti, fotografováním s Annou i Elsou a možností objevit kouzelnou moc větru či vody. 

Vedle toho se na filmovou novinku pečlivě připravují i hračkářství. Hamleys má ve své nabídce na téma Ledového království 200 až 300 hraček, jejichž počet kolísá podle dostupnosti od dodavatelů, Alza nabízí na 150 položek, přičemž další desítky produktů jsou na cestě. A u Bambule si budou zákazníci vybírat ze čtyř desítek tematických produktů. 

Největší zájem je o panenky Elsy a Anny, plyšové hračky, ale prodává se také například hra Monopoly Junior – ledové království, dětská elektronika, figurky Olafa i různé doplňky, například batůžky. „Celkem se těchto produktů prodaly zatím tisíce a očekáváme, že s uvedením nového filmu prodeje opět vzrostou,“ dodává za Alzu její tisková mluvčí Patricie Šedivá. 

Zájem je však třeba i o dětskou kosmetiku, kterou vyrábí například firma EP Line (stojící  mimo jiné i za hračkářstvím Bambule). Svou vlastní řadu letos vyvinula také kosmetická společnost Avon. 

Obchodníci zároveň dodávají nabídce i dostatečný prostor a podporu. Zatímco Alza promuje Ledové království 2 bannerem přímo na domovské stránce, v přípravě je i její branding a také kampaň na Facebooku, Hamleys ve své vlajkové prodejně Na Příkopě počítá s prémiovějším a vícečetným vystavením a také s tematickou výlohou. „Další aktivity koordinujeme s našimi dodavateli a s držitelem licence, nicméně teď je domluvená soutěž pro spotřebitele, možná se ale ještě něco upeče – je to často hodně rychlé,“ přibližuje za Hamleys její nákupčí a projektový manažer Jan Formánek. 

Bambule věnuje pohádce dvě speciální dvoustrany ve vánočním katalogu, podpoří ji na internetu a sociálních sítích a rovněž v místě prodeje. Tematické produkty bude dávat i do soutěží v obchodních centrech. 

Zda se zopakuje úspěch prvního Ledového království, se teprve uvidí. Na přípravě obchodníků je však vidět, že všichni si přejí, aby se tak stalo. 

-stk-