Časopis Marie Claire opouští miniverzi, mění design

úterý, 17. prosince 2019, 11:00 Tisk MediaGuru

Lednové vydání časopisu Marie Claire je k dispozici už jen v jednom formátu, prodejní cena představuje 69,90 Kč.

Zdroj: Burda International CZ

Zdroj: Burda International CZ

První vydání časopisu Marie Claire roku 2020 vychází v novém designu a na matném papíře. Vydavatelství Burda International zároveň upouští od dvou formátových verzí a formát sjednocuje na velikost 203 x 274 mm. S tím souvisí i změna prodejní ceny, která je nově nastavena na 69,90 Kč.

Marie Claire dosud vycházela ve dvou verzích. Větší se prodávala za 89,90 Kč a menší (formát A5) za 59,90 Kč. Změny formátu a designu mají být podpořeny i upravenou obsahovou profilací, která má stavět na reportážích, módě a společenských tématech . „S návratem Lenky Fabián, zakládající šéfredaktorky české mutace měsíčníku Marie Claire, se časopis ještě výrazněji vyprofiloval tak, aby se více přiblížil hodnotovým ideám mateřské Marie Claire, zdůvodnilo svůj krok vydavatelství Burda International CZ.

Konkrétně se pak chce Marie Claire více věnovat postavení žen ve společnosti . „V roce 2020 Marie Claire chystá celou řadu aktivit, jejichž cílem bude nejen na nutnost celospolečenské změny upozornit, ale dokonce ji s pomocí svých čtenářek – vlivných žen se silným sociálním cítěním – vyvolat, uvedla dále Burda. Marie Claire chce také rozšířit online obsah, rozvíjet podcasty a uspořádat konferenci, která má mít formát Think Tanku a být prostorem k diskusím o závažných společenských otázkách.

Česká Marie Claire má měsíčně 47 200 čtenářek a prodá v průměru 21 350 výtisků každého vydání. Online Marie Claire navštěvuje 42 320 reálných uživatelů, 11 700 sledujících má na Instagramu a 33 200 fanoušků na Facebooku. Časopis je součástí mezinárodní sítě Marie Claire International spojující edice v 31 zemích světa.

-mav-