CME odmění své manažery včetně Del Nina a Mainusche

pondělí, 9. prosince 2019, 10:55 TV MediaGuru

CME se rozhodla odměnit některé své vrcholové manažery, plánuje také brzy svolat valnou hromadu kvůli schvalování fúze s PPF.

Zdroj: CME

Zdroj: CME

Kompenzační komise představenstva společnosti Central European Media Enterprises (CME) odsouhlasila v minulém týdnu odměnu pro některé představitele společnosti. Odměna má být vyplacena v hotovosti. Odměnu získají generální ředitelé Michael Del Nin (1,4 mil. USD) a Christoph Mainusch (1,4 mil. USD) a dále finanční ředitel David Sturgeon (0,5 mil. USD) a ředitel právní sekce Daniel Penn (0,6 mil. USD).

CME zároveň uvedla, že brzy svolá speciální valnou hromadu akcionářů s cílem získat jejich souhlas v souvislosti s navrhovanou fúzí CME se společností PPF Group. Dohoda o této fúzi byla uzavřená 27. října 2019. Součástí transakce je i přechod tuzemské televize Nova pod křídla PPF.

Transakce v hodnotě 2,1 mld. USD podléhá také souhlasu regulačních úřadů. Její uzavření je odhadováno na polovinu roku 2020. Akvizice má být financována kombinací vlastních prostředků PPF a akvizičního úvěru ve výši 1,150 miliardy eur, který zahrnuje také revolvingový rámec.

-mav-