Kofola kupuje Karlovarskou Korunní a Ondrášovku

středa, 11. prosince 2019, 14:30 Aktuality, Marketing MediaGuru

Skupina Kofola podepsala smlouvu o koupi 100% podílu ve společnostech Karlovarská Korunní a Ondrášovka.

Zdroj: Ondrášovka Holding

Zdroj: Ondrášovka Holding

Skupina Kofola dnes podepsala rámcovou smlouvu o koupi 100% podílu ve společnostech Karlovarská Korunní a Ondrášovka. Transakce podléhá schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže. Dokončení transakce je očekáváno v první polovině příštího roku. Obě strany se dohodly, že cenu transakce nebudou zveřejňovat.

„V letošním roce již došlo k velmi významnému spojení mezi konkurenty na trhu s nealkoholickými nápoji a toto je logický krok, který zúčastněným subjektům této transakce pomůže za současné situace udržet konkurenceschopnost a možnost dalšího rozvoje,“ píše skupina Kofola ve svém tiskovém prohlášení.

Karlovarskou Korunní i Ondrášovku ovládá společnost Ondrášovka Holding. Obě firmy, které jsou předmětem transakce, v roce 2018 vygenerovaly dohromady roční tržby ve výši 850 mil Kč. Skupina Kofola si touto transakcí chce rozšířit portfolio o tradiční české značky minerálních vod a posílit svou pozici v kategorii balených vod na českém trhu.

Do schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže a vypořádání transakce všechny výše jmenované společnosti fungují i nadále jako samostatné jednotky bez společné vazby.

Kofola tím rozšiřuje své portfolio vody, do kterého již patří značky Rajec, Vincentka, Býlinská Kyselka, Radenska či distribuční značky Evian, Badoit nebo Arctic + Elements. Největší podíl na českém trhu však drží konkurenční společnost Mattoni 1873, jež se nedávno spojila s tuzemskou pobočkou PepsiCo.

-stk-