Křetínského CMI má jednat o prodeji Info.cz jeho šéfredaktorovi

úterý, 10. prosince 2019, 16:50 Internet & Mobil MediaGuru

Czech Media Invest vlastněná Danielem Křetínským a Patrikem Tkáčem chce údajně prodat majoritní podíl ve zpravodajském webu Info.cz.

Michal Půr, foto: Czech News Center

Michal Půr, foto: Czech News Center

Společnost Czech Media Invest (CMI) chce prodat majoritní podíl ve zpravodajském webu Info.cz. Novým vlastníkem by se měla stát firma ovládaná současným šéfredaktorem Michalem Půrem. Z Info.cz zároveň odejde jeden z jednatelů Tomáš Jirsa. ČTK to řekl Půr.

„Transakce ještě nebyla dokončena vzhledem k celé řadě problémů technického rázu, ale její uzavření čekáme v krátké době,“ uvedl. Czech Media Invest k tomu uvedla, že od počátku projektu předpokládala změnu vlastnické struktury v blízké době. Skupina nebude mít nad projektem ani formální kontrolu.

Info.cz v současnosti vlastní společnost Info.cz Online Media, která je stoprocentní dceřinou společností CMI. Vedení portálu je nezávislé na ostatních médiích skupiny CMI.

Server Aktuálně.cz v úterý informoval, že agentura C&B Reputation Management spojovaná s Jirsou měla pro firmu Home Credit vylepšovat reputaci Číny v českých médiích. „Na základě rychlé a předběžné analýzy zpravodajství portálu Info.cz konstatujeme, že jsme neobjevili důkaz či indicii, že by docházelo k neobjektivnímu informování o dění v Číně. Naprostá většina textů je vůči čínskému režimu kritická, zbytek lze označit za neutrální,“ tvrdí Půr.

Dodal, že Jirsa nepůsobil v orgánech společnosti, která podle Aktuálně.cz pracovala pro Home Credit. Podle dostupných informací Jirsa z vedení skupiny C&B odešel loni. V obchodním rejstříku ale figuruje Jirsa jako jediný majitel C&B Group, která je majoritním vlastníkem společnosti C&B Reputation Management.

Server Info.cz vznikl na podzim roku 2016, jeho návštěvnost představuje cca 1 mil. reálných uživatelů měsíčně. Na začátku letošního roku se spojil s webem Zdroj.cz, který měl podle neoficiálních informací blízko k Petru Kellnerovi.

Společnost Czech Media Invest ovládají Daniel Křetínský (50 %), Patrik Tkáč (40 %) a Roman Korbačka (10 %).

-čtk-, -mav-