Lemur navyšuje počet kategorií, ocení i Tváře v PR

středa, 22. ledna 2020, 18:15 Aktuality, PR MediaGuru

APRA otevírá 15. ročník oborové soutěže Lemur – Česká cena za public relations. Přidává kategorii Tváře v PR, oceňující nejlepší tiskové mluvčí.

Zdroj: APRA

Zdroj: APRA

Asociace Public Relations agentur (APRA) startuje patnáctý ročník oborové soutěže Lemur – Česká cena za public relations. Navyšuje počet kategorií, zavádí novinku v podobě Tváře v PR a zařazuje workshop s nejlepšími projekty loňského ročníku. Uzávěrka přihlášek je 1. března, vyhlášení výsledků se uskuteční 11. června 2020 na slavnostním večeru v Centru současného umění
DOX+ v Praze.

Z dosavadních 22 kategorií se prostor pro soutěžní klání rozšířil na 33 kategorií. „Reagovali jsme na podněty soutěžících, poroty a také na vývoj oboru public relations. Soutěžní kategorie jsme upravili a rozšířili zejména v oblasti komunikačních nástrojů a osobností v PR,“ popisuje změny Michal Hoblík, člen výkonné rady APRA.

Zásadní novinkou je zavedení kategorie „Tváře v PR“. „Rozšířili jsme soutěž o novou podkategorii, ve které získají speciální cenu tiskový mluvčí státní správy a tiskový mluvčí soukromého sektoru,“ doplňuje výčet novinek Hoblík. Mluvčí budou nominováni odbornou veřejností prostřednictvím nominačního formuláře a jejich kvality bude hodnotit porota složená ze zástupců médií a odborníků. Nová kategorie tak bude oceňovat práci jednotlivců stejně jako soutěž Tiskový mluvčí, kterou organizuje profesní sdružení PR Klub.

Od pondělí 20. ledna se mohou také hlásit zájemci do workshopu „Jak vyhrát Lemura 2020“, který je věnován nejzajímavějším projektům loňského ročníku a radám, jak zpracovat přihlášku, aby soutěžící se svým projektem v soutěži měli co největší možnost na úspěch. Součástí bude i prezentace nejúspěšnějšího projektu soutěže Young Lions, kterou APRA v letošním roce podporuje a stala se i jejím partnerem.

-stk-