Forbes.cz zvýšil návštěvnost na webu, nabírá další lidi

středa, 5. února 2020, 07:55 Internet & Mobil, Tisk MediaGuru

První letošní měsíc byl pro byznysový měsíčník Forbes zatím nejúspěšnějším na internetu. Připravuje nové formáty a dál rozšiřuje redakční i obchodní tým.

Zdroj: MediaGuru.cz

Zdroj: MediaGuru.cz

Návštěvnost webu Forbes.cz se od změny strategie v polovině loňského roku zvyšuje. Podle údajů výzkumu NetMonitor za letošní leden představovala 894 tisíc reálných uživatelů a 1,67 mil. návštěv. Provozovatel webu zároveň uvádí, že návštěvnost, kterou si měří podle Google Analytics, překonala v lednu hranici milion unikátních uživatelů (1,1 mil.). Meziročně jde o 90% nárůst.

„Potvrzuje nám to správnou strategii, kterou jsme nastavili v druhé půlce loňského roku,“ uvedl většinový majitel a vydavatel Forbes Erik Conrad. Forbes v loňském roce sloučil týmy, které vyrábí obsah, přibral nové redaktory a zvýšil počet původních článků na svých digitálních platformách. Pro nejbližší měsíce připravuje Forbes inovace a nové formáty jak v printovém, tak především v digitálním obsahu. I proto nadále rozšiřuje svůj redaktorský i obchodní tým a hledá nové lidi.

Díky rostoucímu počtu čtenářů i zhlédnutých stránek (2,8 mil. v lednu 2020, zdroj: Netmonitor) se rozšířily inzertní možnosti forbes.cz. „Do skladby bannerových formátů přibylo několik atraktivních pozic, které dokáží obstát ve výběru přímých klientů i agentur, které se orientují na výkonnostní kampaně,“ sdělila výkonná ředitelka MediaRey Barbora Kročková, podle níž obsah na forbes.cz umožňuje klientům i přesnější a lepší cílení na témata a čtenáře.

Forbes v České republice vydává od roku 2011 vydavatelství MediaRey a je podle Mediaprojektu nejčtenějším byznysovým časopisem. Stejný cíl má vydavatelství i v digitálním světě. 

-mav-