ČT3 se první den vysílání dostala na podíl několika procent

úterý, 24. března 2020, 11:10 TV MediaGuru

Nová stanice České televize ČT3 zahájila úspěšně, ukazují data o sledovanosti za první den vysílání.

Zdroj: ČT

Zdroj: ČT

Novou stanici pro seniory ČT3, jejíž vysílání zahájila v pondělí 23. března Česká televize, si alespoň na tři minuty pustilo v první den vysílání 984 tisíc diváků starších 15 let (ukazatel reach, nikoliv rating). Vyplývá to z dat ATO-Nielsen Admosphere.

Celodenní podíl na sledovanosti stanice ČT3 v divácké skupině 15+ se hned první den vyšplhal přes tři procenta (3,06 %). Jde o srovnatelný podíl, kterého v pondělí dosáhl kanál ČT2 (3,2 %). Pokud by se ale zohlednil čas vysílání nového kanálu ČT3, tedy od 9:00 do 17:30, představoval podíl na sledovanosti první den vysílání 8,4 %

ČT3 se tak hned po startu stala, v rámci svého vysílacího času, pátou nejsledovanější stanicí v Česku. Ve skupině diváků starších 65 let dokonce třetí nejvyhledávanější. V době, kdy stanice vysílá, ji sledovalo téměř 14 % všech diváků starších pětašedesáti let, kteří trávili čas u televize. 

Nejvíce vyhledávali nový program muži starší pětašedesáti let, z hlediska geografického pak lidé ve středních a severovýchodních Čechách.

Nejsledovanějším pořadem byla s více než dvěma sty tisíci diváků Nemocnice na kraji města (207 tisíc ve skupině 15+, při share 11,59 %) následovaná Televarieté (178 tisíc při share 10,53 %). Kromě Nemocnice na kraji města a Televarieté diváci vyhledali také polední Zprávy, seriál Rozpaky kuchaře Svatopluka nebo nový magazín Život na třetí. Ten si ve tři odpoledne nenechalo ujít 142 tisíc lidí (15+ při podílu na sledovanosti 8,01%.). 

Česká televize chce novým kanálem vyhovět především starším lidem, kteří jsou v této době nuceni zůstávat doma. Stanice je svým laděním klidnější, programová nabídka se opírá o výběr ze zlatého televizního fondu, tematické magazíny i základní informační servis.

-mav-