CNN Prima News chce do roka 1,5% podíl

čtvrtek, 23. dubna 2020, 15:45 TV MediaGuru

Nová zpravodajská stanice počítá i s klasickým prodejem televizní reklamy.

Marek Singer a Libor Bouček ve studiu CNN Prima News, zdroj: repro iPrima.cz

Marek Singer a Libor Bouček ve studiu CNN Prima News, zdroj: repro iPrima.cz

CNN Prima News by se podle generálního ředitele televizní skupiny Prima Marka Singera do roka od začátku vysílání ráda dostala na podíl na sledovanosti ve výši 1,5 % v divácké skupině 15-69. Singer to uvedl na tiskové konferenci, která probíhala ve čtvrtek odpoledne prostřednictvím platformy Zoom. Uvedený podíl je podle jeho slov dosažitelný, pokud vývoj nebude dramaticky ovlivňován nepředvídatelnými událostmi.

Prima zároveň počítá s tím, že na CNN Prima News se bude klasicky prodávat reklama. „Televizní reklama bude nabíhat postupně, CNN Prima News bude součástí reklamních balíčků,” uvedl Singer. Prodej reklamy by měl začít brzy po začátku startu nové stanice, který připadá na 3. května 2020.

Televizní reklamu bude prodávat zastupitelství Media Club, které už dříve uvedlo, že stanici CNN Prima News začlení do obou svých TV balíčků (total, exklusive), přičemž CNN Prima News má být součástí tzv. ostatních stanic. Půjde především o prodej televizní reklamy, protože sponzoring zpravodajských a publicistických pořadů je zakázaný.

CNN Prima News zahájí své vysílání v neděli 3. května

čtvrtek 23. dubna 2020

Zákon o provozování rozhlasového a televizního vysílání do určité míry reguluje komerční vysílání u zpravodajských pořadů. Vysílatel nesmí zpravodajské pořady přerušit reklamou nebo teleshoppingovými spoty více než jednou za každý plánovaný časový úsek v trvání alespoň 30 minut. CNN Prima News počítá také s prodejem reklamy na internetu a s kreativními řešeními pro klienty.

Hlavním konkurentem CNN Prima News bude zpravodajský kanál ČT24, který vysílá od roku 2005. Jeho průměrný podíl na sledovanosti v loňském roce představoval necelá 4 % ve skupině 15+. Podle Marka Singera vidí Prima prostor na českém trhu pro víc zpravodajských platforem. „Chceme být vice mainstreamoví, dynamičtější, atraktivnější, přístupnější, aby diváky naše zpravodajství bavilo. S Českou televizí se nesrovnáváme,” uvedl. Vyjádřil se také k tomu, proč CNN Prima News startuje až v květnu. Prima podle generálního ředitele nechtěla televizi spouštět dříve, než získala jistotu, že je projekt perfektní.

-mav-