CNN Prima News zahájí své vysílání v neděli 3. května

čtvrtek, 23. dubna 2020, 09:55 TV MediaGuru

Televizní skupina Prima přiblížila svůj devátý televizní kanál, zpravodajskou stanici CNN Prima News.

Zdroj: FTV Prima

Zdroj: FTV Prima

Televizní skupina Prima představila ve čtvrtek od 10:00 detaily ke spuštění své zpravodajské stanice CNN Prima News. Ta bude vysílat v licenci CNN International Commercial. Půjde o  devátou stanici v portfoliu televizních kanálů skupiny Prima. Vysílat bude po celém území České republiky v terestrickém vysílání i v nabídce kabelových a satelitních operátorů.

Vysílání CNN Prima News zahájí od 18:55 v neděli 3. května 2020. Odstartuje relací Hlavní zprávy s novou moderátorskou dvojicí ve složení Markéta Dobiášová a Pavel Štrunc. Následovat budou sportovní zprávy a pořad Showtime s Evou Perkausovou. Od pondělí od 6:00 má pak CNN Prima News vysílat 19 pořadů denně.

K pořadům nové stanice dále patří Silný hlas Markéty Fialové, dokument investigativního týmu Pod rouškou, pořad 360˚ Pavlíny Wolfové, dokument CNN Style a vůbec poprvé se v Česku prezentují zahraniční novináři Christiane Amanpour a Richard Quest ze CNN International se svými pořady Amanpour a Quest Means Business.

Celkově má CNN Prima News představit téměř 30 pořadů, novou zpravodajskou hodinu v hlavním vysílacím čase, více než 40 hlavních tváří a vysílat má z největšího studia ve střední Evropě. Dvakrát denně, v 9:30 a 17:30 hodin bude vysílat Interview. Zprávy bude televize vysílat až na výjimky každou hodinu. Dění uplynulého dne shrnou hlavní hodinové zprávy v 18:55 a pořad 360º od 21:40.

CNN Prima News oznámila se spuštěním projektu příchod některých nových tváří: Marie Bastlová (z ČRo), Lucie Hrdličková (Forbes), Pavlína Wolfová (donedávna VLM), Markéta Dobiášová (z ČT), Pavel Štrunc (z Info.cz), Jaroslav Brousil (Seznam Zprávy) nebo Martina Kuzdasová (TV Nova).

Generální ředitel FTV Prima Marek Singer na odpolední tiskové konferenci sdělil, že CNN Prima News by se do jednoho roka chtěla dostat na divácký podíl 1,5 % (15-69). Počítá s prodejem televizní reklamy.

Prima musela původně plánovanou tiskovou konferenci 11. března zrušit kvůli nařízeným opatřením české vlády v souvislosti s koronavirovou pandemií. Čtvrteční tisková konference se konala online. Její průběh je možné si prohlédnout ve video streamu.  Připojujeme i oficiální tiskovou zprávu CNN Prima News s detaily.

Průběh tiskové konference jsme zaznamenali v textovém online přenosu.

Živý přenos

CNN Prima News odstartuje 3. května v 18:55

čtvrtek, 23. dubna 2020, 10:26

Datum startu CNN Prima News je 3. května 2020 od 18:55.

Nedělní Partie se přejmenuje na Partii Terezie Tománkové

čtvrtek, 23. dubna 2020, 10:25

Nedělní diskusní pořad změní název na Partii Terezie Tománkové a nově potrvá dvě hodiny. 

Ve zpravodajství bude mít místo i lifestylový pořad

čtvrtek, 23. dubna 2020, 10:25

Na obrazovkách bude také lifestylový pořad Evy Perkausové, přinášet bude novinky ze života slavných i technologické zprávy. 

Programové schéma CNN Prima News

čtvrtek, 23. dubna 2020, 10:24

Schéma od 6:00 do 15: 00, zdroj: FTV Prima

Schéma od 16:00 do 23:00, zdroj FTV Prima

Hlavní zprávy na TV Prima budou hodinové

čtvrtek, 23. dubna 2020, 10:24

Hlavní zpravodajská relace Primy se s nástupem CNN Prima News promění, nově se bude vysílat od 18:55 a potrvá celou hodinu. 

Online zpravodajství CNN Prima News povede Tomáš Večeřa

čtvrtek, 23. dubna 2020, 10:22

Kromě televizního zpravodajství bude CNN Prima News rozvíjet i online zpravodajství. Na starosti ho má Tomáš Večeřa. 

Ve schématu je i pořad Pavlíny Wolfové

čtvrtek, 23. dubna 2020, 10:20

Ve zpravodajství bude zastoupena i krimi rubrika a novinkou je pořad Pavlíny Wolfové 360°.

Na programu budou i krimi zprávy

čtvrtek, 23. dubna 2020, 10:17

Krimi zpravodajství budou pro CNN připravovat Václav Janata, Michal Janotka, Ondřej Pořízek.  

Kontinuální zpravodajství má čtyři hlavní moderátory

čtvrtek, 23. dubna 2020, 10:16

Zprávy v průběhu dne z Česka i celého světa bude CNN Prima News vysílat sedm dní v týdnu. Provázet jimi budou Josef Kluge, Kristýna Dušák, Lucie Hrdličková a Veronika Kubíčková.

Na CNN Prima News přechází i Marie Bastlová

čtvrtek, 23. dubna 2020, 10:14

Na CNN Prima News budou působit i Marie Bastlová (dosud ČRo), Lucie Hrdličková (Forbes), Martina Kuzdasová, Pavel Štrunc a Markéta Dobiášová, vedoucí investigativy. Už dříve oznámenou moderátorkou je Markéta Fialová, která bude mít vlastní talkshow Silný hlas.

Součástí sportovní redakce je i Jan Povýšil

čtvrtek, 23. dubna 2020, 10:13

Sportovní redakci bude tvořit Petr Vágner, Marek Kafka a její součástí bude také paralympionik Jan Povýšil.

Tváří CNN Prima News je i Šebrle, vrací se sport

čtvrtek, 23. dubna 2020, 10:12

Prima představuje některé novináře projektu, šéfredaktorky Elišku Čeřovskou a Petru Benešovou, dále se představí Soňa Porupková, která bude s Liborem Boučkem provádět ranní relací Nový den. Zprávy budou mít na starosti Jaroslav Brousil, Sandra Pospíšilová a Gabriela Lašková. Pořad bude akcentovat vedle zahraničního dění (díky spojení se zahraničními redaktory) také domácí události. Nechybět bude ani počasí nebo sport, který se na Primu vrací. Ve sportovní redakci je i Roman Šebrle

Singer: CNN Prima News není jen televizní kanál

čtvrtek, 23. dubna 2020, 10:08

„CNN Prima News nebude jen televizní kanál, ale bude to multiplatformní projekt. Přinášíme moderní zpravodajství kdekoli a kdykoli ho lidé budou chtít sledovat, v televizi, na internetu, HbbTV nebo sociálních sítích," uvedl generální ředitel Primy Marek Singer. Zpravodajství vytváří nová redakce českých novinářů o velikosti 100 novinářů, kterou mohou doplňovat novináři ze sítě CNN, kde je dalších téměř 3 tisíce novinářů. Vysílat se bude každý den od 6:00.

Studio CNN Prima News patří k největším ve střední Evropě

čtvrtek, 23. dubna 2020, 10:05

Libor Bouček představuje nové zpravodajské studio CNN Prima News, které je umístěno v novém sídle Primy v Praze-Strašnicích. Studio je dvouposchoďové, vysoké 14 metrů a patří k největším studiím ve střední Evropě. Celková plocha studia CNN Prima News je téměř 300 m². Prostoru dominuje moderátorský pult se zabudovanou LED obrazovkou, hned za ním je jeden z několika velkých studiových LED panelů.

Studio CNN Prima News, zdroj: FTV Prima

Virtuální tisková konference zahájena

čtvrtek, 23. dubna 2020, 10:00

Virtuální tiskovou konferencí provádí moderátor Libor Bouček, jedna z hlavních tváří CNN Prima News. Retrospektivní materiály nabízejí historické události zpracované stanicí CNN.