Snapchat zkouší prémiové reklamní pozice

sobota, 2. května 2020, 08:30 Internet & Mobil MediaGuru

Provozovatel komunikační aplikace chce využít zájmu o svůj originální obsah. Zadavatelům nabízí prominentní umístění inzerce.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

V době, kdy se marketingové odvětví potýká s dopady pandemie koronaviru, zkouší Snapchat najít nové zdroje reklamních příjmů. Bonitnější zadavatele se snaží nalákat na nový formát pojmenovaný First Commercial. Zatím je dostupný jen ve Spojených státech. Platforma jeho prostřednictvím marketérům zaručuje, že první reklamou, kterou diváci exkluzivního snapchatového videoobsahu uvidí, bude právě ta jejich. Bez ohledu na to, na jaký žánr se zrovna dívali. Podoba reklamních spotů ale v rámci First Commerical nová není, v případě Snapchatu půjde o zavedené nepřeskočitelné šestisekundové reklamy.

Vývojáři Snapchatu si však připravili novinky i pro ty ze zadavatelů, kteří si potrpí na jednoduchý výběr kontextu, v jakém se jejich sdělení objeví. Marketéři dostávají širší možnosti toho, do jaké obsahové kategorie svou propagaci umístit, připomíná portál Social Media Today. 

K záložkám Sport a Lifestyle nově přibyly Zprávy, Krása a Zábava. Komfortnější by pro kreativce měla být i samotná příprava své videoreklamy. V rámci Snapem oznámených updatů dostali k dispozici také konverzní nástroj, který horizontálně orientované spoty snadno převede do vertikálního formátu vhodného pro prohlížení na chytrých mobilních telefonech.

Snapchat přichází s vylepšením marketingových formátů v době, kdy se mu z pohledu uživatelských statistik v době koronavirové pandemie daří. Firma vykázala, že lidé tráví sledováním obsahu v sekci Discover, kde zveřejňují příspěvky například mediální domy, meziročně o třetinu více času. Ještě výrazněji narostl zájem o sledování exkluzivních shows. V porovnání s prvním kvartálem loňského roku jim uživatelé věnují dvojnásobné množství času. Snapchatu se kromě toho daří naplňovat svou původní funkci, čili zprostředkovávat komunikaci mezi přáteli. Počet odesílaných „snapů“, tedy obrázkových zpráv, je v době pandemie vyšší než během obvyklého vrcholu roku během vánočních svátků. A celková doba videohovorů vzrostla v porovnání s koncem února o 50 procent. K nárůstu statistik přispívá mimo jiné to, že počet denních uživatelů Snapchatu během prvních tří měsíců letošního roku poskočil o 11 milionů na celkových 229 milionů.

„Snapchat pomáhá lidem být v kontaktu se svými blízkými v době, kdy musejí zůstat od sebe odděleni. Jsem navíc pyšný na náš tým, který se dobře vypořádal s řadou překážek spojených s nařízenou prací z domova,“ uvedl ve sdělení investorům šéf Snapu Evan Spiegel k hospodářským výsledkům zveřejněným minulý týden.

Snap téměř polovičním meziročním nárůstem tržeb na 462 milionů dolarů překonal odhady analytiků, bližší pohled ale ukazuje, že nadcházející měsíce nejspíš přinesou i těžkosti. V lednu a únoru sice snapchatové reklamní tržby meziročně rostly o téměř 60 procent, tempo růstu se ale v březnu snížilo na 25 procent. Nevypadá to ovšem, že by tím byli investoři příliš znepokojeni. Od publikování těchto výsledků poskočily akcie Snapu o zhruba 40 procent. Trhy tak do značné míry věří, že v koronakrizi by Snapchat mohl celkem obstát. Jejich optimismus ale možná projde zátěžovým testem, až korporace začnou zveřejňovat finanční výsledky za druhé letošní čtvrtletí. Teprve v nich se naplno projeví vyhlášení nouzových opatření v nejvyspělejších státech světa.

-riv-