Streamovací služba HBO Max odstartuje 27. května

středa, 22. dubna 2020, 17:10 Internet & Mobil, TV MediaGuru

HBO Max zahájí 27. května. Nabídne 10 tisíc hodin obsahu společnosti WarnerMedia.

Zdroj: HBO Max

Zdroj: HBO Max

Koncem května se rozšíří pole streamovacích služeb o dalšího nového hráče. K Netflixu, Disney+, Prime, Apple TV+ či Hulu se 27. května přidá HBO Max. 

Nová služba společnosti WarnerMedia vstoupí na trh s cenou nastavenou výše než konkurence. Zájemci si za HBO Max zaplatí 14,99 dolarů měsíčně, což je dvakrát více než u Disney+ (6,99 dolarů/měsíčně) a o dva dolary dražší než Netflix, který si účtuje 12,99 dolarů za měsíc (199 korun). 

HBO Max sází především na bohatou nabídku, čítající přes 10 tisíc hodin videoobsahu pocházejících z produkce studia Warner Bros. nebo televize HBO. Její součástí je i seriál Přátelé, který se po desetiletí těší vysoké popularitě, a to i u mladých diváků. K 236 epizodám bude v premiéře uveden i zcela nový díl natočený speciálně pro HBO Max. 

HBO Max chystá útok, s YouTube TV i seriálem Přátelé

čtvrtek 27. února 2020

V rámci služby budou dostupné také dětské pořady, jako je Looney Tunes (Potrhlé popěvky), Sesame Street (Sezame, otevři se) či produkce kanálu Cartoon Network. Ke zhlédnutí budou k dispozici také známé seriály South Park, Rick a Morty, Prolhané krásky nebo Fresh Prince. A chybět nebudou ani nové seriály pod hlavičkou „Max Originals“, kam se zařadí například The Not Too Late Show with Elmo nebo Love Life s Annou Kendrickovou. 

HBO Max bude hned po spuštění dostupná také pro zákazníky YouTube TV, vysílající obsah více než 70 televizních skupin včetně ABC, CBS, NBC, Fox či ESPN. Tato služba od Googlu, jež stojí 49,99 dolarů měsíčně, registruje přes dva milionů předplatitelů, čímž by si novinka zajistila hned zpočátku široké publikum.

Nový streamovací hráč vstupuje na trh v době pandemie koronaviru, která po celém světě nutí lidi omezovat společenský kontakt a zůstat doma. Díky tomu streamovací služby rostou – Netflix si připsal za první letošní čtvrtletí 15,8 mil. předplatitelů, celkově jich k poslednímu březnu evidoval 183 milionů, a více než dvojnásobně tak překonal odhady. Disney+ po evropské a indické expanzi už přesáhla 50 milionů předplatitelů. 

Netflix těží z přítomnosti lidí doma, přidal 16 mil. předplatitelů

středa 22. dubna 2020

-stk-