Tesco snižuje dlouhodobě ceny devatenácti základních potravin

pátek, 24. dubna 2020, 17:35 Aktuality, Retail, Koronavirus na jaře 2020 MediaGuru

Tesco snížilo ceny u 19 klíčových produktů, třeba vajec, mléka nebo cibule. Nízké ceny hodlá držet dlouhodobě i po návratu společnosti do normálu.

Modrá cedulka má upozorňovat na nižší cenu, třeba u Tesco mléka to je 12,90 korun, zdroj: Tesco

Modrá cedulka má upozorňovat na nižší cenu, třeba u Tesco mléka to je 12,90 korun, zdroj: Tesco

Obchodní řetězec Tesco se domnívá, že vzhledem k následkům epidemie koronaviru, bude v příštích několika týdnech zákazníkům záležet více než kdy jindy na nízkých a stabilních cenách. Proto snížilo ceny 19 klíčových produktů a investuje do cen dalších více než 595 výrobků.

Tesco snížilo ceny v rámci celého nákupního košíku u produktů každodenní potřeby, často se jedná o výrobky pod vlastní značkou. Konkrétně se jedná o ceny například u Tesco vajec, kdy balení 10 kusů nyní vychází na 27,90 korun. Dále Tesco polotučného mléka, kdy litr nyní pořídíte za 12,90 korun nebo cibule, u které nyní kilo vyjde na 17,90 korun, kilo banánů na 29,90 korun.

Řetězec  deklaruje, že se nejedná o krátkodobou slevovou akci. Tyto ceny hodlá držet dlouhodobě i poté, co se bude situace vracet do normálu. Veškeré výhodné zboží naleznou zákazníci viditelně označené modrou cedulkou “Naše cena“.

I když podle výzkumů je pro spotřebitele důležitá vzdálenost prodejny, sortiment a cena není na prvním místě, poměr ceny a kvality stále hraje důležitou roli, podobně jako čerstvost základních potravin, především ovoce a zeleniny. I když tedy Tesco snižuje dlouhodobě ceny téměř dvou desítek klíčových produktů, konkurenční řetězce se ve svých promocích velmi často dostávají na ještě nižší ceny a podíl promočních prodejů podle společnosti Nielsen na celkových tržbách je v České republice stále okolo 55 %. 

-zue-