DVTV, Reportér i Deník N už vybraly víc, než plánovaly

pátek, 15. května 2020, 07:30 Tisk, Internet & Mobil MediaGuru

Podpora na novinky v nabídce DVTV, magazínu Reportér a Deníku N není většinou ještě ani v polovině a vybrané částky už přesahují původně stanovené cílové sumy.

Nové projekty od DVTV, Reportéra a Deníku N

Nové projekty od DVTV, Reportéra a Deníku N

Internetová televize DVTV vybrala na platformě Hithit za pět dní už 1,8 mil. Kč. Sbírka dále pokračuje a do jejího konce zbývá ještě 25 dní. Tvůrci DVTV se rozhodli uspořádat sbírku proto, že chtějí svým uživatelům nabídnout nové možnosti sledování svého obsahu – rozhovory bez reklam, podcasty a nový web.

„Investujeme do platformy, která to konečně umožní. Chceme vám vyjít vstříc. Chceme, abyste měli možnost nás sledovat a poslouchat kdekoliv a kdykoliv,“ zdůvodnili tvůrci projektu. Cílovou částku stanovili původně na 700 tis. Kč, už teď je ale jasné, že ji několikanásobně překročí. Dosud na novinky připravované DVTV přispělo 1,3 tisíc lidí.

Více než původně zamýšlel už má také na kontě magazín Reportér, a to na svoje plánované každodenní placené rozhovory Reportér Premium. Za více než čtrnáct dní vybral na Hithitu částku ve výši jednoho milionu Kč. Do konce sbírky zůstává ještě 14 dní, cílovou sumu si původně Reportér stanovil na 350 tisíc Kč. Dosud na nový projekt magazínu Reportér přispělo více než šest stovek lidí.

Cena předplatného Reportér Premium bude 100 Kč měsíčně nebo 1000 Kč na rok. Premium bude možné zakoupit také v balíčku s předplatným magazínu Reportér. Každodenní rozhovory budou přístupné v počítačích, tabletech a mobilních telefonech.

Na novinky ve své knižní Edici N vybírá také Deník N. K vydání letos na podzim připravuje dvě knihy, a to knihu od finské novinářky Jessikky Aro nazvanou Putinovi trollové o metodách hybridní války a dezinformacích. Druhá kniha je od ukrajinského režiséra Oleha Sencova a jmenuje se Deníky. Krymský rodák Sencov veřejně vystupoval proti připojení území k Rusku, což vedlo k jeho zatčení a mučení.

Nové knihy je možné podpořit v rámci aktivit Deníku N, za více než 14 dní vybral vydavatel 430 tisíc Kč. Do konce sbírky zbývá ještě 27 dní, přičemž původní částka byla stanovena na 300 tisíc Kč.

-mav-