Lidl rozšiřuje sortiment hotových jídel

středa, 20. května 2020, 07:25 Aktuality, Retail, Koronavirus na jaře 2020 MediaGuru

Obchodní řetězec Lidl rozšiřuje sortiment chlazených hotových jídel. Nyní nabízí 18 druhů hotovek.

Zdroj: Lidl

Zdroj: Lidl

Společnost Lidl reaguje na rostoucí zájem zákazníků, které ovlivnily následky koronavirové pandemie, a rozšiřuje sortiment chlazených hotových jídel ve svých prodejnách. Nově má ve stálé nabídce 18 druhů takzvaných hotovek. Zákazníci mají na výběr tradiční pokrmy české kuchyně i lehčí jídla včetně těch vegetariánských.

Lidl tak chce vyjít vstříc lidem, kteří začali pracovat z domova a musí se starat v důsledku zavřených jídelen i restaurací o přípravu jídla. „To se projevilo také v poptávce po hotových pokrmech, které jsou oblíbené pro svoji snadnou a rychlou přípravu,“ vysvětluje mluvčí společnosti Lidl Zuzana Holá. 

Mezi nejoblíbenější hotovky patří svíčková na smetaně s houskovým knedlíkem a rajská omáčka s hovězím masem a kolínky. Nově jsou v nabídce kuře na paprice s těstovinami, vepřový řízek s bramborovým salátem, segedínský guláš s houskovým knedlíkem, zbojnický vepřový závitek s rýží, halušky se zelím a uzeným masem a nebo vepřová pečeně se zelím a houskovým knedlíkem. „Abychom pokryli zvýšenou poptávku, rozšířili jsme dodavatelskou síť o další českou společnost Astrafood, která zásobovala jídelny a gastro provozy,“ doplňuje Holá.  

Ceny pokrmů začínají od 49,90 Kč. České klasiky se prodávají za 69,90 Kč.  

Na poptávku po hotových jídlech zareagovali i jiní hráči na trhu. Košík.cz spustil koncem března sesterský projekt Hotovky, které chce výhledově propojit se svým online supermarketem a zařadit je mezi nabídku čerstvých potravin. Hotová jídla nabízí také Rohlík.cz, a to jak v rámci svého projektu Bistro Rohlík, tak pod svou novou privátní značkou Bez kompromisu. 

-stk-