Rohlík.cz uvádí vlastní značku Bez kompromisu

úterý, 21. dubna 2020, 15:20 Retail, Marketing MediaGuru

Rohlík.cz zařazuje do nabídky privátní značku, u níž staví především na kvalitě. Nespokojeným zákazníkům vrátí dvojnásobek kupní ceny.

Zdroj: Rohlík.cz

Zdroj: Rohlík.cz

Online supermarket Rohlík.cz přichází na trh s novou privátní značkou Bez kompromisu. Pod její hlavičkou nabídne 74 produktů od pečiva po hotová jídla. Značku podpoří firma kampaní, v níž dali zaměstnanci včetně jejího šéfa Tomáše Čupra doslova hlavu na špalek. Jejím cílem je vyjádřit, že za kvalitou své vlastní značky si stojí. 

„Rohlík jsme před šesti lety zakládali s tím, že jsme chtěli lidem umožnit lépe žít a zpřístupnit jim kvalitní jídlo. Z původních tří tisíc položek jsme se dostali na dnešních 16 až 17 tisíc a postupně jsme přišli na to, že nabídka byla poměrně komplikovaná a kvalita fragmentovaná v kategoriích. Proto jsme se rozhodli vybrat nejlepší výrobky na trhu, které jsou bez barviv, bez lží a bez kompromisu, a vytvořit vlastní značku,“ popisuje šéf Rohlík.cz Tomáš Čupr. 

Nová privátní značka Bez kompromisu, jež bude do nabídky uvedena v úterý 21. dubna, má představit tu nejlepší dostupnou kvalitu v co nejekologičtějším obalu. „Věříme, že produkty, které nabízíme, jsou opravdu skvělé, proto jsme se rozhodli dát v kampani hlavu na špalek a přidat k vizuálům i naše kontakty, kam nám lidé mohou posílat zpětnou vazbu. Navíc pokud nebude někomu produkt chutnat, vrátíme mu dvojnásobek kupní ceny, tak moc si věříme,“ vysvětluje Tomáš Čupr.

Manifest privátní značky Bez kompromisu, zdroj: Rohlík.cz

Manifest privátní značky Bez kompromisu, zdroj: Rohlík.cz

Zpočátku bude značka Bez kompromisu čítat 74 produktů, sortiment se však bude do budoucna rozšiřovat. V nabídce, jež je umístěna na webu supermarketu ve speciální sekci, jsou nyní uzeniny, mléčné výrobky, bio vejce z volného chovu, pečivo, rostlinná mléka, káva, ořechy i hotová jídla. Zatím ještě chybí maso. „Naší ambicí je, aby pod značkou Bez kompromisu bylo všechno, aby když přijde zákazník na Rohlík, mohl pohodlně nakoupit,“ vysvětluje Michal Perlík, senior nákupčí čerstvého sortimentu.

Na výrobcích spolupracuje Rohlík se 13 dodavateli z České republiky i ze zahraničí. „Na výběru produktů spolupracujeme s výrobci a dodavateli, se kterými jsme už pro sebe navzájem prověřenými partnery, neboť jejich produkty máme na Rohlíku ve stálé nabídce a pro vlastní značku jsme společně vybírali ty nejlepší za každou kategorii,“ přibližuje Michal Perlík s tím, že mezi dodavateli figuruje například Řeznictví a uzenářství U Dolejších, rodinná farma BioVavřinec a Kosař, drůbežárna Markovice, Merhautovo rodinné pekařství či rodinná pražírna BaladaCoffee. Z ciziny bude online supermarket odebírat vybrané holandské, švýcarské či španělské sýry.

Polovina z nabídky značky Bez kompromisu byla vytvořena supermarketu na míru, zbývající položky tvoří základní potraviny. Pod novou značku byly také převedeny některé produkty z dosavadní privátní značky Rohlík, od které online supermarket upouští.

Důraz klade Rohlík.cz také na obaly, jejichž design vznikl in-house. Přednost dostávají ekologické obaly. Některé z nich budou i vratné, například u mléka nebo hotových jídel.

Vybrané produkty privátní značky Bez kompromisu, zdroj: Rohlík.cz

Vybrané produkty privátní značky Bez kompromisu, zdroj: Rohlík.cz

Kampaň na podporu nové privátní značky poběží na vlastních kanálech Rohlíku. Její součástí bude i soutěž o dárkové koše v Ranní show Evropy 2. Od středy do pátku navíc bude probíhat akce, jež má podnítit zákazníky k ochutnávkám. Vybrané výrobky z privátního portfolia budou prodávány za korunu. Které to budou, sdělí online supermarket vždy v předvečer následujícího dne na svých sociálních sítích.

Rohlík.cz loni zvýšil svůj obrat o 60 % na více než 4 miliardy korun. Obchodu také vzrostl oproti roku 2018 více než dvojnásobně provozní zisk EBITDA na 60 milionů. V současné pandemické situaci spustil i nové služby, jako je Suchý Rohlík, přes nějž rozváží trvanlivé potraviny po celé republice, Bistro Rohlík, kde si mohou lidé v Praze a Brně objednat hotové jídlo z vybraných restaurací, a Rohlík mini. Kromě České republiky funguje pod názvem Kifli.hu v Maďarsku, expandovat by chtěl i do Německa.

-stk-