Marketing Coca-Coly vede Šebová, komunikaci Němcová

úterý, 19. května 2020, 12:35 Aktuality, Marketing, PR, Lidé MediaGuru

Do čela marketingu společnosti Coca Cola ČR a SR nastupuje Petra Šebová, komunikaci a vnější vztahy povede Veronika Němcová.

Petra Šebová (vlevo) a Veronika Němcová (vpravo), zdroj: Coca-Cola ČR a SR

Petra Šebová (vlevo) a Veronika Němcová (vpravo), zdroj: Coca-Cola ČR a SR

Novou ředitelkou marketingu ve společnosti Coca-Cola ČR a SR se stala Petra Šebová. Do čela komunikace, vnějších vztahů a udržitelnosti nastupuje Veronika Němcová. 

Petra Šebová vede marketing celého portfolia 13 nápojových značek v rámci českého a slovenského trhu již od února. Jejím úkolem je zvýšit povědomí o aktivitách společnosti v obou zemích. Do firmy přišla po šesti letech ve Philip Morris, kde vedla tým Consumer Engagement zaměřený na zákaznické zážitky z prostředí HORECA a eventy. Ve své předchozí roli se starala o portfolio a strategii značek Philip Morris pro Českou republiku, Slovensko i Maďarsko. Její profesní životopis zahrnuje také práci pro Procter & Gamble a L’Oréal.

Vystudovala VŠE v Praze a Univerzitu Johanna Keplera v Linci. Poslední tři roky se rovněž věnuje přípravě konferencí TEDxPrague, kde vede programový tým.

Veronika Němcová, jež je novou ředitelkou komunikace, vnějších vztahů a udržitelnosti od května, má za cíl vedle zvýšení povědomí o aktivitách společnosti také rozvoj oblasti CSR a udržitelnosti. V nové pozici bude úzce spolupracovat s partnerskou plnírenskou a distribuční společností Coca Cola HBC Česko a Slovensko, kam nedávno do komunikace nastoupila Patricie Šedivá

Před nástupem do Coca-Coly působila Veronika Němcová čtyři roky v ING bance ČR, kde řídila oddělení komunikace a CSR. Pracovala také v oboru telekomunikací, médií a CSR. Měla mimo jiné na starost marketingové vedení produktů značky National Geographic v České a Slovesné republice. Absolvovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. 

-stk-