Jak fungují místní kampaně v Google Ads?

čtvrtek, 25. června 2020, 15:50 Internet & Mobil MediaGuru

Zadavatel Kaufland a specialisté z Omnicom Media Group otestovali nový typ místních kampaní v Google Ads.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Mediální agentura OMD, která je součástí Omnicom Media Group (OMG), a digitální specialisté OMG testovali v průběhu března a dubna 2020 ve spolupráci s klientem Kaufland nový typ kampaně v Google Ads. Cílem tohoto typu kampaně „local campaigns“ (v český účtech může být také uvedeno jako „místní kampaně“) je navigace uživatelů na nejbližší pobočku a zobrazení reklam – v tomto případě inzerce akčních nabídek. Jedná se o nový formát v testovací fázi, který není běžně dostupný všem inzerentům.

Kaufland chce dlouhodobě svojí online komunikací navyšovat návštěvnost prodejen a viditelnost akčních nabídek. Proto jsme se mimo standardní cesty propagace a zapojení lokálního marketingu rozhodli jít právě do testu local campaigns, který podporuje oba klientovy hlavní cíle v online komunikaci.

Během testovací fáze 30 dnů bylo dosaženo jednotek milionů impresí a desítek tisíc interakcí. Mezi interakce se řadí především navigace na pobočku, kliknutí na textovou či bannerovou reklamu nebo také volání na uvedené telefonní číslo dané pobočky.

Aby mohla být kampaň spuštěna, je potřeba mít propojený účet Google Ads s účtem v Google My Business (v češtině je služba pojmenována jako Google moje firma). Z toho plyne, že důležitým požadavkem na správné fungování kampaně
je nutné mít správné údaje u všech poboček v Google My Business. Patří mezi ně především správná adresa a poloha prodejny, otevírací doba nebo také webové stránky či kontaktní údaje.

Díky tomuto typu kampaně lze upoutat pozornost především v Google Maps.

Reklamy se také zobrazují ve vyhledávaní Google. Uživatelé hledající pobočku opět dostanou relevantní informace (otevírací doba, web, kontakty a další informace) a opět se mohou nechat navigovat na tuto pobočku, případně přejít na webové stránky.

Dále se reklamy zobrazují jako responzivní bannery v obsahové síti (GDN), opět za doprovodu reklamních textů a bannerů s možností navigace nebo kliknutí na web nebo také na YouTube.

Výsledky

V testovaném období bylo dosaženo milionů impresí a přes 54 tisíc interakcí (navigace, kliknutí na web, volání). Cena za tisíc zobrazení (CPM) byla pod 2 Kč a cena za navigaci na pobočku byla pod 5 Kč. Výsledky hodnotíme jako velmi pozitivní, ať už z pohledu vysokého počtu impresí a interakcí, ale také z pohledu velmi nízkých cen za navigaci na prodejny, kde se zobrazuje logo klienta. Po kliknutí na logo nebo název se zobrazí základní údaje vzdálenost, otevírací doba, možnost navigace a také reklama. V případě Kauflandu také aktuální akční nabídka.

Autor textu: Lukáš Běhal, Digital Performance Specialist, Omnicom Media Group