Totušková ve vedení Marie Claire střídá Fabián

úterý, 16. června 2020, 18:00 Aktuality, Tisk, Lidé MediaGuru

Novou šéfredaktorkou Marie Claire je Pavla Totušková, ve vedení nahrazuje Lenku Fabián.

Pavla Totušková, zdroj: Burda International CZ

Pavla Totušková, zdroj: Burda International CZ

Do čela české edice lifestylového titulu Marie Claire nastupuje od července Pavla Totušková. Zářijové vydání se už připravuje pod jejím vedením.

Pavla Totušková působí ve společnosti Burda International CZ třináctým rokem. Z toho posledních šest let je na pozici šéfredaktorky časopisu Svět ženy. Dříve pracovala jako šéfredaktorka a redaktorka pro různé tituly vydavatelství.

Ve vedení časopisu Marie Claire nahrazuje Lenku Fabián, která se loni na jaře po dvou letech do Burdy vrátila.

„Marie Claire vidím jako velmi inspirativní časopis s potenciálem oslovit moderní ženy, které chtějí být úspěšné, nezávislé, mají rády svou svobodu, ale současně si uvědomují sílu své ženskosti, a proto je pro ně samozřejmé a přirozené zajímat se i o svět módy, kosmetiky, zdraví. Ráda bych využila příležitosti předložit čtenářkám kvalitní časopis, jenž se nebojí kontroverzních témat, boří mýty, řeší celospolečenské otázky, a to vše v ženském kontextu," uvedla Totušková.

Časopis Marie Claire měsíčně prodává v průměru 17,1 tisíc výtisků (zdroj: ABC ČR) a každé vydání si přečte 60 tisíc lidí (zdroj: Media projekt). Webové stránky Marieclaire.cz navštíví 80 tisíc uživatelů se zobrazením stránek 387 tisíc měsíčně (zdroj: NetMonitor).

Marie Claire každoročně pořádá vlastní konferenci pro ženy, spolupodílí se na nákupní akci Shopping Fever a každý týden nabízí posluchačkám podcasty s názvem Superženy. V současné době mají podcasty více než 13 tisíc posluchačů. 

-mav-