MF zahajuje proces prodeje, majitel by mohl být do 10. září

čtvrtek, 20. srpna 2020, 13:55 Tisk MediaGuru

Vydavatelství Mladá fronta zahajuje finální proces prodeje podniku, vyvolávací cena je 36 mil. Kč.

Zdroj: MediaGuru.cz

Zdroj: MediaGuru.cz

Vydavatelství Mladá fronta oznámilo, že zahajuje finální proces prodeje podniku, jehož výsledkem by mělo být získání nového majitele do 10. září 2020. Podle sdělení vydavatele se firma prodává jako celek. Pro prodej byla zvolena metoda elektronické aukce, kterou zajistí společnost Gaute. Vyvolávací cena je stanovena na základě znaleckého posudku ve výši 36 milionů korun, minimální příhoz je 100 tisíc korun.

„Jedná se o významné, pozitivní rozhodnutí, vyplývající z jednání se všemi zainteresovanými stranami,“ řekl Karel Novotný, generální ředitel vydavatelství Mladá fronta.

Prodejní proces bude završen elektronickou aukcí, která proběhne 2. září. Předchází jí možnost due diligence, tedy komplexního prověření společnosti ze strany potenciálních zájemců, jak je běžné při podobných transakcích.

„Jsem velmi rád, že Mladá fronta vstupuje do konečné fáze prodeje jako plně funkční vydavatelství. Přes dlouhotrvající insolvenční proces se nám podařilo udržet klíčové lidi, zachovat vydávání všech časopisů, knih, webů a kontinuální poskytování služeb našim dlouhodobým partnerům,“ dodal Karel Novotný.

Předmětem prodeje je celé vydavatelství se všemi tituly, předplatitelskými kmeny, doménami, autorskými kontrakty a také se všemi ochrannými známkami. „Knižní divize má potenciál vrátit se v příštím roce k předinsolvenčním výkonům, tedy uvést na knižní trh přes 150 novinek a 70 dotisků,“ myslí si Novotný.

Harmonogram prodeje

  • Od 20. do 31. srpna (od 8 do 18 hodin; včetně víkendů) – otevřený Data room, zveřejnění průvodní dokumentace a informačního memoranda o stavu vydavatelství
  • Dne 1. září – doplňující dotazy formou videokonference s managementem vydavatelství
  • Dne 2. září – uzavření registrace do aukce v 10 hodin (součástí je složení 15milionové kauce) + elektronická aukce od 10 hodin do 15 hodin
  • Dne 3. září – jednání insolvenčního soudu k výsledku aukce
  • Dne 8. září – termín doplacení kupní ceny, termín podpisu smlouvy o převodu vlastnických práv
  • Dne 10. září – rozhodný den pro předání vydavatelství novému majiteli.

-mav-