Ondráček je v managementu CNC, stará se o sdílený obsah

pondělí, 3. srpna 2020, 11:25 Tisk, Lidé MediaGuru

Martin Ondráček nastoupil do managementu Czech News Center, vznikla nová pozice manažer sdíleného obsahu.

Martin Ondráček, zdroj: CNC

Martin Ondráček, zdroj: CNC

Od 1. srpna rozšířil management mediálního domu Czech News Center (CNC) Martin Ondráček, který obsadil nově vzniklou pozici manažer sdíleného obsahu. Reportovat bude přímo Co-CEO Libuši Šmuclerové.

Martin Ondráček má za cíl zvýšení možnosti sdílení obsahu všech redakcí napříč mediálním domem a prohlubování technik online novinářské práce typu storytelling. CNC je vydavatelem deníků Blesk, Aha!, Sport, E15, desítek časopisů a provozovatelem řady webových stránek.

Martin Ondráček nasbíral zkušenosti v televizi, rádiu, printu i online. Mezi lety 1989 a 1999 působil v redaktorských a editorských pozicích v Českém rozhlase a v TV Prima. V letech 1999 až 2012 pracoval v TV Nova, kde se vypracoval z vedoucího vydání až na ředitele zpravodajství a publicistiky. Od roku 2013 zastával v Českém rozhlase post šéfa programu Radiožurnálu, odkud se v roce 2015 přesunul do Mafry, kde obsadil pozici ředitele digitálního obsahu. V roce 2016 se vrátil zpět do Českého rozhlasu na post šéfredaktora zpravodajství. V létě 2019 se přesunul do TV Prima na pozici ředitele zpravodajství, kde měl zodpovídat i za nový projekt CNN Prima News. Z této pozice odešel na konci listopadu 2019.

Nejde o jedinou změnu v managementu Czech News Center. Letos na jaře vznikla ve vedení společnosti nová pozice Co-CEO, do které nastoupil Juraj Felix. Ve vedení doplnil Libuši Šmuclerovou. Felix zodpovídá za celkové řízení a tvorbu online strategie, rozvoj digitálních aktivit a videa. Zodpovídá také za Mall.TV.

-mav-