Shoptet míří do Maďarska, chce pomoci s expanzí

pondělí, 24. srpna 2020, 11:50 Aktuality, Retail MediaGuru

Shoptet expanduje do Maďarska, českým e-shopům chce usnadnit vstup na tamní trh.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Český poskytovatel e-shopových řešení Shoptet zahájil svou expanzi do Maďarska. Jeho cílem je otevřít českým internetovým obchodům cestu na tamní trh e-commerce a stát se na něm do pěti let dominantním hráčem. Za tímto účelem Shoptet aktuálně buduje nové týmy v Budapešti i Praze. Na expanzi společnost plánuje vynaložit desítky milionů korun z vlastních zdrojů.

„Maďarsko jsme si vybrali ze dvou hlavních důvodů. Prvním z nich je tamní vysoká poptávka po e-shopech. Druhým důvodem je to, že budeme moci našim klientům, kteří by se rádi na maďarský trh také dostali, poskytnout lepší produkt,“ uvádí Miroslav Uďan, CEO společnosti Shoptet. Ta by chtěla v příštím roce v Maďarsku získat alespoň tisíc zákazníků.

Maďarskou expanzi řídí Peter Topor, který je v Shoptetu zodpovědný za řízení nových projektů, mezi které patří například i nová samostatná značka Shoptet Premium. „V Maďarsku chceme být od začátku velmi aktivní, jak obchodně, tak i marketingově. V Budapešti nyní sestavujeme prodejní a obchodní tým, rovněž také nabíráme nové kolegy pro marketing a péči o zákazníky i partnery v Praze,“ říká Peter Topor.

Maďarsko však není jedinou zemí, na jejíž trh plánuje Shoptet proniknout. „Do budoucna připravujeme expanzi i na další trhy v regionu střední a východní Evropy, zatím ale nechceme být konkrétní,“ dodává Miroslav Uďan.

Společnost Shoptet funguje na českém trhu od roku 2009. V současnosti její platformu, poskytující komplexní řešení pro správu internetových obchodů, využívá přes 21 tisíc e-shopů. Od června také spolupracuje na online tržišti s Alzou.

Alza může přidat na tržiště až 21 tisíc e-shopů Shoptetu

čtvrtek 18. června 2020

-stk-