Alza může přidat na tržiště až 21 tisíc e-shopů Shoptetu

čtvrtek, 18. června 2020, 07:50 Aktuality, Retail MediaGuru

Alza rozvíjí dál své virtuální tržiště. Díky spolupráci se Shoptetem na jej může rozšířit o 21 tisíc e-shopů.

Zdroj: Alza.cz

Zdroj: Alza.cz

Alza navazuje spolupráci s poskytovatelem e-shopových řešení Shoptet, díky němuž  přidá na svůj marketplace 21 tisíc e-shopů. 

„Napojení na Alzu nabízí zhruba 21 tisícům e-shopů, které využívají naše řešení, obrovský potenciál ke zvýšení jejich prodejů. Doplněk je vhodný zejména pro dodavatele, kterým se tak vedle prodeje přes vlastní internetový obchod otevírají další možnosti. Mohou s Alzou synchronizovat svůj sklad, ručně spravovat produkty, expedovat objednávky nebo tisknout štítky pro sledování zásilek,“ uvádí Miroslav Uďan, CEO společnosti Shoptet.

Pro nové hráče, kteří se do virtuálního tržiště Dropshipment napojí prostřednictvím doplňku Expando, zajistí Alza kompletní zpracování objednávky, zákaznický servis, rychlé způsoby doručení, vratky, reklamace, a také IT podporu. Rovněž poskytne pravidelné týdenní a měsíční reporty. Partneři tak musí zajistit jen vlastní skladové zásoby a expedici objednávek přímo k zákazníkům. „Od spolupráce se společností Shoptet si slibujeme výrazné usnadnění napojení na náš systém, a tím tedy i jeho otevření po větší množství obchodů a dodavatelů. Partnerský prodej má pro nás velký potenciál, umožňuje nám totiž rozšířit sortiment i o segmenty, které by jinak Alza nemohla zákazníkům nabízet, například kvůli specifickým požadavkům na skladování,“ říká Petr Bena, obchodní ředitel Alza.cz.

Alza ročně eviduje 185 milionů návštěv a obrat ve výši 29 miliard korun. Plaftormu Shoptet, který využívá 21 tisíc e-shopů s ročním obratem 28 miliard, již v minulosti pro své zákazníky připravil doplněk pro propojení s globálním tržištěm Amazon.

Online tržiště se v poslední době na českém trhu rychle rozvíjejí. Kromě Alzy jej provozuje skupina Mall pod názvem Mall Partner, na které dnes prodává více než 800 partnerských obchodníků a zboží z marketplace již tvoří 25 až 30 % objednávek na Mall.cz. Své vlastní marketplace připravil také ZOOT, který na něm chce do příštího roku prodávat na 20 tisíc partnerských produktů. Do významného rozvoje se chystá také Pilulka. 

-stk-