ADC: Reklamou desetiletí je Ranvej duel od T-Mobile

středa, 23. září 2020, 10:55 Reklama MediaGuru

Cenu čtenářů Aktuálně.cz pro nejlepší reklamu poslední dekády získala „Ranvej duel“, kterou vytvořila agentura Saatchi&Saatchi pro T-Mobile.

Ranvej Duel, zdroj: Repro YT T-Mobile CZ

Ranvej Duel, zdroj: Repro YT T-Mobile CZ

Prvním vyhlášeným vítězem letošní soutěže ADC Czech Creative Awards 2020 je speciální cena čtenářů Aktuálně.cz. Na základě veřejného hlasování reklama ,Ranvej duel’ agentury Saatchi & Saatchi pro klienta T-Mobile. Spot z roku 2017 z produkce Boogie Films patří do série v hlavní roli s Ivanem Trojanem. 

Kampaň zvítězila v konkurenci prací, které během posledních deseti ročníků získaly nejvyšší ocenění v kategorii TV/Cinema soutěže ADC Czech Creative Awards (dříve Louskáček), kterou pravidelně vyhlašuje Art Directors Club Czech Republic.

„Máme z ocenění obrovskou radost! Je to divácká a čtenářská cena, takže odráží přesně naši filosofii: my totiž tvoříme reklamy pro lidi, pro zákazníky a ne pro odborné poroty reklamních festivalů. Beru to tak, že diváci hlasovali nejen za ,Ranvej duel', ale za naši dlouholetou sérii s Ivanem Trojanem, ať už byl pilot, učitel, nebo kosmonaut,“ komentuje získané ocenění Ondřej Hübl, dlouholetý kreativní ředitel Saatchi & Saatchi. 

Ranvej duel zvítězil v poli nominovaných prací výrazným rozdílem a ukázal, že publikum na populární sérii nezapomnělo. S odstupem na celkovém druhém místě skončila divoká karta za letošní rok – na cenu ADC Czech Creative Awards 2020 teprve nominovaná práce Breaking the Silence od agentury VMLY&R pro organizaci Post Bellum. 

Na velmi těsném třetím místě se pak umístila zahraničními cenami ověnčená práce Nikdy nevystřelená kulka, kterou v roce 2013 pro Český helsinský výbor připravila agentura Havas.

„Celkem v anketě hlasovalo téměř 4500 čtenářů, takže cena má rozhodně svoji váhu. Z výsledku je vidět, že typickou českou reklamu založenou na humoru spotřebitel vnímá, má rád a pamatuje si ji i po letech,” dodává k tomu David Suda, předseda ADC Czech Republic.

Cenu čtenářů Aktuálně.cz si autoři slavnostně převezmou v rámci slavnostního udílení ADC Czech Creative Awards 2020 – ceremoniál vzhledem k opatřením proti šíření koronaviru proběhne netradičně online, přesný termín bude zveřejněn v nejbližší době.

-stk-