Komunikaci a PR McDonald’s povede Jitka Pajurková

úterý, 1. září 2020, 12:40 PR, Lidé MediaGuru

Na pozici ředitelky PR a komunikace McDonald's pro Českou republiku a Slovensko nastupuje Jitka Pajurková.

Jitka Pajurková, zdroj: O2

Jitka Pajurková, zdroj: O2

Novou ředitelkou PR a komunikace společnosti McDonald’s pro Českou republiku a Slovensko se stává Jitka Pajurková. Do firmy přichází z O2, kde měla poslední čtyři roky na starosti komunikaci produktových, CSR a nadačních témat. V McDonald's povede tým externí komunikace a bude zodpovědná také za vnější záležitosti, sponzoring a CSR aktivity společnosti v obou zemích. Ve vedení komunikace nahrazuje Zuzanu Svobodovou, která se rozhodla věnovat rodině a ze společnosti ke konci června odešla.

Jitka Pajurková předchozích více než 15 let zkušeností získala především v oblasti informačních a telekomunikačních technologií, ať už jako vedoucí týmu externí komunikace společnosti T-Mobile, nebo v PR agenturách AC&C Public Relations a CoLin. Působila také jako tajemnice České asociace festivalů. Projekty, na kterých se podílela, uspěly na českých i zahraničních PR soutěžích – projekt „Svoboda není samozřejmost“ získal ve spolupráci s O2 Slovensko v roce 2018 cenu Sabre Awards, projekt „České děti v kybersvětě“ bodoval v tuzemské soutěži Lemur i na mezinárodní PR soutěži European Excellence Awards.

Rovněž se věnuje vzdělávání a zvyšování povědomí o PR oboru – je členkou PR Klubu, byla českou zástupkyní v evropské porotě PR cen Sabre Awards, Lemur (Česká cena za PR) a mentorkou několika projektů v rámci aktivity Hack the Crisis.

Vystudovala ekonomii a marketing na Mendelově univerzitě v Brně.

-stk-