Křetínský chce navýšit podíl v majiteli Makra na víc než 30 %

pondělí, 14. září 2020, 07:25 Retail MediaGuru

EP Global Commerce Daniela Křetínského má zájem dál navyšovat podíl ve společnosti Metro AG.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Společnost EP Global Commerce (EPGC), holdingová společnost pod kontrolou Daniela Křetínského, který jedná ve shodě s Patrikem Tkáčem, oznámila svůj záměr zahájit dobrovolnou veřejnou nabídku na převzetí všech kmenových akcií a všech zbývajících preferenčních akcií společnosti Metro AG obchodovaných v rámci frankfurtského akciového indexu MDAX. Společnost Metro AG je provozovatelem velkoobchodů Makro.

Předpokládané nabídkové ceny mají být 8,48 eur za kmenovou akcii a cca 8,87 eur za preferenční akcii. Nabídka není podmíněna žádným minimálním limitem počtu nabídnutých akcií. „Cílem je navýšit podíl EPGC v Metro AG přes třicetiprocentní prahovou hodnotu, a tím získat větší flexibilitu ohledně dalšího postupu," vysvětlil v neděli večer ředitel marketingu a komunikace EPCG Daniel Častvaj.

EPCG vstoupila poprvé do Metro AG před dvěma roky, získala zde 7,3 % akcií společnosti. Svůj podíl postupně navyšovala a v současnosti je vlastníkem 29,9% podílu v Metro AG. Německý potravinový řetězec dosahuje tržeb ve výši 27 mld. Kč a disponuje více než 700 pobočkami po celém světě. EP Global Commerce je v Metro AG největším akcionářem.

-mav-