CME po převzetí PPF povede Stoessel, Jetmar řídí Bulharsko

úterý, 13. října 2020, 14:40 TV MediaGuru

Skupina PPF prostřednictvím dceřiných firem dokončila akvizici společnosti Central European Media Enterprises (CME).

Vlevo: Didier Stoessel, vpravo: Luboš Jetmar, zdroj: CME

Vlevo: Didier Stoessel, vpravo: Luboš Jetmar, zdroj: CME

Skupina PPF prostřednictvím dceřiných firem dokončila akvizici společnosti Central European Media Enterprises (CME). PPF nyní plně majetkově kontroluje aktivity CME v České republice, na Slovensku, v Rumunsku, Slovinsku a Bulharsku. Akcie byly staženy z burzy NASDAQ Global Select Market a z Burzy cenných papírů Praha a po dokončení akvizice přestanou existovat. Akcionáři, kteří bezprostředně před účinností akvizice vlastnili akcie CME kategorie A, obdrží 4,58 dolaru (zhruba 105 korun) za jednu akcii. PPF to uvedla v tiskové zprávě.

Pozici generálního ředitele CME s okamžitou platností převezme Didier Stoessel (57), který bude odpovědný za český, slovenský, rumunský a slovinský trh. Ze svého dřívějšího působení ve společnostech Modern Times Group, HSBC Investment Bank a Merrill Lynch International má mít rozsáhlé manažerské a strategické zkušenosti v oblasti médií, technologií a mezinárodních financí.

Generálním ředitelem CME v Bulharsku se stane Luboš Jetmar, který zde bude odpovědný za provoz, strategii a realizaci plánů dalšího rozvoje. Jetmar přichází z konkurenční skupiny Prima. Angažoval se v řadě firem spojených se společností GES, vlastníka televizní skupiny Prima.

„Uvědomujeme si odpovědnost, kterou na sebe převzetím CME bereme. Její pozice na trhu je velmi dobrá, a proto budeme dál pokračovat v budovaní sítě navzájem nezávislých televizních kanálů v jednotlivých zemích. Věříme také, že se nám podaří vytvořit nové obchodní příležitosti propojením mediálních a telekomunikačních služeb. CME má početné a věrné diváky, my jim budeme i nadále přinášet kvalitní a atraktivní obsah,“ řekl většinový vlastník PPF Petr Kellner.

Portfolio stanic CME v pěti zemích střední a východní Evropy, zdroj: CME

Portfolio stanic CME v pěti zemích střední a východní Evropy, zdroj: CME

„Přebíráme výkonnou a kvalitně řízenou firmu s velkým renomé u diváků. Těším se na spolupráci se skvělými lidmi v našich TV stanicích. Mojí prioritou bude urychlit digitální transformaci firmy, posílit tvorbu vlastního obsahu, přinášet divákům zábavu a samozřejmě zachovat stávající nezávislé a objektivní zpravodajství,“ uvedl Didier Stoessel.

V čele společnosti CME dosud stáli Michael del Nin a Christoph Mainusch. Druhý ze jmenovaných řídil do loňského léta i televizní skupinu Nova, poté ho vystřídali Jan Vlček a Klára Brachtlová. Podle PPF se teď změny ve vedení TV Nova nechystají. „Aktuálně proběhnou změny jen na úrovni nejvyššího vedení CME. Po převzetí celé mediální skupiny neplánujeme překotné zásahy do jejího fungování a těšíme se na práci s lokálními týmy v pěti zemích, kde CME působí, tedy samozřejmě i v TV Nova," uvedla na dotaz MediaGuru.cz mluvčí PPF Jitka Tkadlecová.

CME provozuje televizní stanice v České republice, na Slovensku, v Rumunsku, Slovinsku a Bulharsku. Patří mezi přední mediální a zábavní společnosti ve střední a východní Evropě. Celkem 30 televizních kanálů, jak bezplatných, tak placených, pokrývá svým vysíláním na pěti trzích území se 45 miliony diváků.

Skupina PPF investuje do řady odvětví, od finančních služeb přes telekomunikace, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe. Skupina vlastní aktiva téměř 49 miliard eur a zaměstnává celosvětově 135.000 lidí.

-mav-, -čtk-