Czech Media Invest zjednodušuje strukturu svých firem

úterý, 6. října 2020, 07:45 Tisk, Rádio MediaGuru

Czech Media Invest pokračuje ve změnách ve struktuře svých mediálních firem. Zfúzuje vydavatelství CNC s tiskárnami CPC.

Zdroj: MediaGuru.cz

Zdroj: MediaGuru.cz

Společnost Czech Media Invest, vlastněná Danielem Křetínským a Patrikem Tkáčem, zjednodušuje strukturu svých mediálních firem. Nejnověji se připravuje fúze společností Czech News Center (CNC) s firmou Czech Print Center (CPC). CNC je vydavatelem deníků, časopisů a provozovatelem řady webů (Blesk, Aha!, Sport, E15, Reflex, ABC, Svět motorů aj.). Pod CPC spadají tiskárny v Praze a v Ostravě. 

„Fúzí CNC a CPC zjednodušujeme řídící strukturu, CPC je 100% dcera Czech News Center a navíc většina tiskových zakázek realizovaných CPC je určena právě pro její mateřskou společnost," zdůvodnil pro MediaGuru.cz fúzi Daniel Častvaj, člen představenstva Czech Media Invest.

Ke změnám v průběhu letošního prvního pololetí také došlo v rozhlasové společnosti Active Radio. „Zde fúzí zanikly některé společnosti, které sice historicky měly svůj smysl, ale postupně se staly nadbytečnými," popsal Častvaj. Šlo o společnosti Inifinitiv, RMC či Regie Radio Ostrava.

Křetínského rádia zjednoduší strukturu, některé firmy zaniknou

středa 15. dubna 2020

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání už také obdržela žádost o změnu vlastníka v provozující společnosti RadioZet, pod kterou patří zpravodajské Radio Z. Majetková změna má spočívat v převodu podílu Active Radio na společnost CMI Invest. CMI Invest je dřívější Info.cz Online Media, provozující web Info.cz. „Active Radio tuto společnost (tj. RadioZet, pozn. red.) prodá, ale zůstane v rámci holdingu Czech Media Invest," dodal Daniel Častvaj.

Struktura mediálních firem Czech Media Invest po zamýšlených fúzích a přesunech. Pozn.: Do přehledu jsou zařazeny jen dceřiné firmy CMI, kterých se popsané změny dotýkají..

Struktura mediálních firem Czech Media Invest po zamýšlených fúzích a přesunech. Pozn.: Do přehledu jsou zařazeny jen dceřiné firmy CMI, kterých se popsané změny dotýkají..

-mav-