Globus rozšiřuje v nabídce podíl českého pečiva

středa, 7. října 2020, 07:30 Aktuality, Retail MediaGuru

Globus rozšiřuje sortiment pečiva své značky Poctivá výroba Globus. Jeho pekaři upečou přes šedesát různých druhů pečiva od základu.

Zdroj: Globus

Zdroj: Globus

Obchodní řetězec Globus rozšiřuje nabídku českého pečiva, podpoří tak zejména české mlýny, mlékaře, pěstitele máku a výrobce povidel. Patnáct pekařství řetězce zařadilo do své každodenní nabídky řadu výrobků Česká tradice. Všechny výrobky řady Česká tradice zákazníci najdou v oddělení pekařství v každém hypermarketu Globus, jsou balené v nových obalech s označením Poctivá výroba Globus.

V každé z patnácti pekáren upečou pekaři přes šedesát různých druhů pečiva od základu. Jde o kvasové chleby a rohlíky od cereálního a celozrnného pečiva až po sladké koláče. Při jejich výrobě se používá až 70 % surovin z Česka.

„Přemýšleli jsme, jak dál zvýšit naši podporu českým dodavatelům a zároveň se trefit do chutí zákazníků. A protože víme, že milují českou klasiku a často nemají čas si ji doma upéct, rozhodli jsme pro ně připravit každý den kynuté buchty, štrúdly, bábovky a královské koláče,“ říká Pavel Meduna, vedoucí výroby a prodeje pekáren Globus.

Podle odhadu tím pekárny Globus zvýší odběr ryze českých surovin až o 5 %. „Není to v našem objemu málo. Ročně zpracujeme 9 200 tun mouky od českých regionálních mlýnů, 61 tun makové náplně a 32 tun máku na posypy, 32 tun povidel, 28 tun másla a 153 tisíc litrů smetany,“ dodává Meduna.

Poctivá výroba Globus je vlastnoručně vyráběnou značkou pekařů, řezníků a kuchařů z hypermarketů Globus. Přes osm set produktů vzniká přímo v hypermarketech, protože součástí každého z nich jsou řeznictví, pekárny, cukrárny a restaurace.

Globus otevřel na pražském Pankráci prodejnu Fresh

čtvrtek 6. února 2020

-zue-