Autor textu MediaGuru
Po Pardubicích přichází Globus se svým menším prodejním formátem Fresh
i do Prahy.
Společnost Globus otevřela druhou prodejnu v menším konceptu Fresh V Praze. Po dvou letech, kdy nový formát uvedla v Pardubicích, s ním přichází na Pankrác.
Pod jednou střechou a v jedné platební zóně nabídne prodejnu čerstvých potravin, kavárnu i restauraci. „Přibližujeme se více do rezidenčních oblastí a s nabídkou toho nejlepšího z Globusu. To je naše cesta, jak oslovit nové i stávající zákazníky,“ řekl Hans-Jörg Bauer, jednatel Globus ČR.
Hlavní prostor nového Globusu Fresh tvoří obsluhovaná restaurace, která nabídne snídaně, obědy i večeře. V nabídce bude denně i vegetariánské menu nebo sladká jídla. Fresh má vedle restaurace bufetovou zónu a kavárnu s kávovým barem. Restaurace a kavárna nabízí ekologické řešení obalů pro odnos jídel a nápojů, tzv. zálohovaný systém „otoč kelímek“ a „otoč misku“.
Součástí nabídky jsou i výrobky vlastní výroby značky Poctivá výroba Globus, ať už z cukrárny, pekárny, či řeznictví. „Suroviny i výroba bude lidem na očích. Vše je autentické,“ říká za Globus Ivan Blažek, vedoucí nových formátů. Kromě gastronomie a pultů s čerstvými výrobky nabídne Fresh i menší samoobslužnou prodejnu s širokým výběrem alternativních potravin ze sekce Zdravý svět či základním drogistickým zbožím.
Plynulost provozu zajišťují online objednávky na pultech i samoobslužné pokladny pro závěrečné placení. Při nákupu zákazník prochází prostor s interní Fresh kartou, na kterou obsluha načte v průběhu návštěvy konzumaci a zakoupené zboží na pultech, sortiment z prodejny si pak naskenuje na samoobslužných pokladnách. K dispozici jsou zákazníkům také klasické pokladny s obsluhou. Platba bude vždy jen jedna finální. Tu lze učinit hotovostí, bezkontaktně, ale i stravenkami včetně elektronických. Prodejna je otevřena každý den v týdnu.
-stk-
Autor textu MediaGuru
Oneplay nově zařazuje do své nabídky vizuální prvek hořícího krbu,
který propojuje se svými klíčovými formáty.
Velikonoční benefiční speciál pořadu Peče celá země, který v pondělí vysílala Česká televize na svém hlavním programu ČT1, letos přispěl sbírce Pomozte dětem částkou 15,7 milionu Kč. Jde o rekordní výsledek spojený s tímto formátem. Pořad sledovalo 792 tisíc diváků starších 15 let při podílu na publiku 22,6 %, celkový zásah dosáhl 1,2 milionu diváků. Podle České televize šlo o nejvyšší sledovanost benefičního speciálu od jeho premiéry v roce 1999. Do letošního velikonočního dílu se zapojily osobnosti jako Richard Genzer, Daniela Brzobohatá, Karel Kovář, Pokáč, Pavla Tomicová nebo Zuzana Zlatohlávková. Projekt Pomozte dětem, který společně organizují Nadace rozvoje občanské společnosti a Česká televize, dlouhodobě podporuje ohrožené a znevýhodněné děti. Vybrané prostředky směřují například na kompenzační pomůcky, odbornou péči nebo vzdělávací a volnočasové aktivity.
Série videí a vizuálů ukazuje, s jakým nasazením se mladí vědci
věnují tomu, co je baví.