Předsedou SIMAR je Veis, místopředsedou Ševera

pondělí, 12. října 2020, 07:35 Aktuality, Výzkum, Lidé MediaGuru

Členové SIMAR na valné hromadě zvolili na příští dva roky nové předsednictvo.

Michal Ševera, zdroj: SIMAR

Michal Ševera, zdroj: SIMAR

Členové SIMAR (Sdružení agentur pro výzkum trhu a veřejného mínění) na valné hromadě zvolili na příští dva roky nové předsednictvo. Předsedou se stal Ondřej Veis z NMS Market Research a místopředsedou Michal Ševera z Data Collect. Oba byli zvolení jednomyslně. Výkonnou ředitelkou SIMAR zůstává Hana Huntová.

Veis a Ševera tak vystřídají dosavadní předsednictvo, Radka Jalůvku z Ipsos a Hanu Kloučkovou z Confess, kterým skončilo maximálně čtyřleté funkční období. SIMAR pod jejich vedením mimo jiné zorganizoval soutěž mladých výzkumníků Research Got Talent, provedl revizi standardů kvality a harmonizoval přístup k ochraně osobních údajů pro celý výzkumný obor.

Michal Ševera plánuje rozvinout popularizaci oboru vůči respondentům a veřejnosti pod nedávno uvedenou značkou iniciativy Pro Výzkum a pracovat na širší nabídce služeb asociace i výzkumníkům a výzkumným organizacím, kteří se zatím členy SIMAR nestali. Ondřej Veis chce upevnit a rozvinout pozici oboru výzkumu trhu, veřejného mínění a datové analytiky v digitalizovaném prostředí agilních platforem a datových řešení pro dynamicky se měnící ekonomiku a společnost.

Ondřej Veis je spolumajitelem NMS Market Research, je členem SIMAR od roku 2004. Michal Ševera je ředitelem agentury Data Collect. Data Collect je členem SIMAR od roku 2017. 

-mav-