Autor textu MediaGuru
Členové SIMAR na valné hromadě zvolili na příští dva roky nové
předsednictvo.
Členové SIMAR (Sdružení agentur pro výzkum trhu a veřejného mínění) na valné hromadě zvolili na příští dva roky nové předsednictvo. Předsedou se stal Ondřej Veis z NMS Market Research a místopředsedou Michal Ševera z Data Collect. Oba byli zvolení jednomyslně. Výkonnou ředitelkou SIMAR zůstává Hana Huntová.
Veis a Ševera tak vystřídají dosavadní předsednictvo, Radka Jalůvku z Ipsos a Hanu Kloučkovou z Confess, kterým skončilo maximálně čtyřleté funkční období. SIMAR pod jejich vedením mimo jiné zorganizoval soutěž mladých výzkumníků Research Got Talent, provedl revizi standardů kvality a harmonizoval přístup k ochraně osobních údajů pro celý výzkumný obor.
Michal Ševera plánuje rozvinout popularizaci oboru vůči respondentům a veřejnosti pod nedávno uvedenou značkou iniciativy Pro Výzkum a pracovat na širší nabídce služeb asociace i výzkumníkům a výzkumným organizacím, kteří se zatím členy SIMAR nestali. Ondřej Veis chce upevnit a rozvinout pozici oboru výzkumu trhu, veřejného mínění a datové analytiky v digitalizovaném prostředí agilních platforem a datových řešení pro dynamicky se měnící ekonomiku a společnost.
Ondřej Veis je spolumajitelem NMS Market Research, je členem SIMAR od roku 2004. Michal Ševera je ředitelem agentury Data Collect. Data Collect je členem SIMAR od roku 2017.
-mav-
# výzkum # SIMAR # předsednictvo. Ondřej Veis # Michal Ševera
Autor textu MediaGuru
Asociace komunikačních agentur (AKA) na jarní valné hromadě schválila
úpravy stanov i doplnění etického kodexu reagující na využívání
umělé inteligence v komerční komunikaci. Letošní setkání se zároveň
výrazně zaměřilo na budoucnost agentur, proměnu pracovních rolí a dopady
AI na fungování oboru.
Česká televize uvede na podzim 2026 novou talk show Na jednoho inspirovanou
francouzským formátem The A Talks. Známé osobnosti v ní zpovídají
redaktorky a redaktoři na autistickém spektru.
Mediální agentura Médea podala k Městskému soudu v Praze návrh na
přeměnu reorganizace na konkurz. Tím by padla varianta reorganizace, jejíž
plán může sestavit konkurenční Knowlimits.