Prima ponechá Hlavní zprávy i na CNN Prima News

čtvrtek, 1. října 2020, 13:20 Aktuality, TV MediaGuru

Nové vedení zpravodajské stanice CNN Prima News revokovalo některá dřívější rozhodnutí a začalo pracovat na změnách ve zpravodajské relaci Hlavní zprávy.

Studio Hlavních zpráv, zdroj: FTV Prima

Studio Hlavních zpráv, zdroj: FTV Prima

Televizní skupina Prima se nakonec rozhodla ponechat Hlavní zprávy i na zpravodajské stanici CNN Prima News. V rozhovoru pro MediaGuru.cz to uvedl šéfredaktor zpravodajství Pavel Štrunc. Vysílat se tak bude v čase od 18:55 nadále na TV Prima i CNN Prima News. Nové vedení stanice CNN Prima News pracuje zároveň na úpravě hlavní zpravodajské relace. K jejímu moderování se vracejí Eva Perkausová a Roman Šebrle. Cílem obsahových změn je podle šéfredaktora zpravodajství Pavla Štrunce přinášet informace především z pohledu televizního diváka. Chystají se i změny grafiky.

V posledních dnech se také zkrátila stopáž Hlavních zpráv, které se místo hodiny vysílají od 18:55 do cca 19:37. Nově hlavnímu zpravodajskému pořadu předchází od 18:52 relace Počasí. Informace o počasí se ale vysílají i po skončení Hlavních zpráv.

Hlavní zprávy patří společně s Partii Terezie Tománkové a s pořadem 360° Pavlíny Wolfové k nejsledovanějším pořadům CNN Prima News. Podíl CNN Prima News se letos v září zvýšil na 0,43 % (15+, celý den), za první tři měsíce vysílaní představoval 0,37 %.

Více o změnách můžete číst v rozhovoru zde.

-mav-