Lego má lokální vánoční kampaň, staví na pohádkách

pondělí, 30. listopadu 2020, 12:55 Aktuality, Reklama MediaGuru

Lego vytvořilo lokální vánoční kampaň pro sociální sítě, kde lehce mění tradiční pohádky. Ambasadory projektu jsou například zpěvák Tomáš Klus a jeho manželka Tamara.

Červená karkulka trochu jinak v kampani Lego, zdroj: Lego

Červená karkulka trochu jinak v kampani Lego, zdroj: Lego

Stavebnice Lego přichází s lokální vánoční kampaní, ve které inspiruje ke společnému hraní rodičů s dětmi. Cílí na rozvoj fantazie a využívá klasické české pohádky Červenou karkulku a Perníkovou chaloupku, avšak s novými postavami, dějovými prvky a především za pomoci kostek Lego.

Kampaň nemíří na konkrétní produktové portfolio stavebnic, ale zdůrazňuje samotnou podstatu stavění s kostkami. Přímo tak navazuje na mezinárodní kampaň Rebuild The World.

Nebo Perníková chaloupka s robotem, zdroj: Lego

Nebo Perníková chaloupka s robotem, zdroj: Lego

V rámci kampaně se objeví digitální spoty s podporou na sociálních médiích a platformách influencerů a také speciální soutěžní microsite. Na ní se budou shromažďovat specifická pojetí pohádkových příběhů vystavěných z kostek a autoři nejoriginálnějších pohádek získají jako odměnu právě stavebnice Lego. Ambasadory projektu jsou například manželé Tomáš a Tamara Klusovi, kromě toho je v plánu podpora v místě prodeje a PR aktivity.

Kampaň běží od pondělí 30. listopadu 2020do konce roku a své adaptace se dočká i na Slovensku. Vytvořila ji agentura Ogilvy, konkrétně za ní stojí art direktoři Jan Fryč a Ondřej Zvoníček. O copywriting se postaral kreativní ředitel Tomáš Belko a copywriterka Michaela Žemlová, realizaci kampaně zajistily Barbora Šumanská a Kristína Marčeková. Produkční procesy měla za agenturu na starosti Barbora Bajgarová, externě pak kampaň produkčně zajišťovalo Studio Buvol Animation. 

Albert sází ve věrnostní kampani na nože Tefal a Lego

středa 4. listopadu 2020

-zue-