Ordinace v růžové zahradě uvede své poslední díly v roce 2021

pondělí, 23. listopadu 2020, 12:20 TV MediaGuru

Televize Nova v příštím roce uzavře vysílání svého vlajkového seriálu Ordinace v růžové zahradě 2.

Ordinace v růžové zahradě 2, zdroj: TV Nova

Ordinace v růžové zahradě 2, zdroj: TV Nova

Po patnácti letech vysílání se ke svým finálovým dílům v příštím roce přiblíží seriál Ordinace v růžové zahradě 2. Televize Nova v pondělí oznámila, že tvůrčí tým seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 začal pracovat na velkém finále pro rok 2021. 

Ordinace by se tak měla naposledy ve vysílání objevit v příštím roce, vysílat se má ještě celou jarní sezónu 2021.

„Je to pro nás emotivní záležitost, většina z nás se seriálem zestárla, těžko hledat nějaká srovnání. Pokud si nějaký pořad udrží své místo v hlavním vysílacím čase po více než 15 let a navíc se vysílá po dvou epizodách v týdnu, je to zkrátka fenomén, který jen tak nezmizí,“ říká Monika Hasmanová, ředitelka výroby TV Nova.

Ordinací od jejího vzniku prošly desítky českých hereckých hvězd. Od svého vzniku zasáhla 8,9 mil. Čechů a odvysílala 730 tisíc minut seriálu. Poprvé se ve vysílání objevila v roce 2005 a stala se jedním z hlavních opěrných pořadů TV Nova, který pravidelně sledovala milionová publika. Seriál se vysílal dvakrát týdně, v úterý a ve čtvrtek. Nejprve jako Ordinace v růžové zahradě, od roku 2008 jako Ordinace v růžové zahradě 2. Od letošní podzimní sezóny se zrušil úterní vysílací čas a oba díly se vysílají ve čtvrtek večer.

„Ještě ale neříkáme poslední slovo a máme nachystanou nabitou sezónu, která v roce 2021 přinese nespočet dramatických situací, napětí, láskyplné momenty a okamžiky plné emocí v dávce, kterou ještě diváci nezažili. Těšíme se na to a chceme si to spolu s diváky opravdu užít,“ dodává Hasmanová.

Sledovanost ORZ a ORZ 2 (tis.), 15+, 2005-2020

Zdroj: ATO-Nielsen Admosphere, rok 2020 = 1.1.-20.11. 2020

Seriál i v letošním roce, který byl také v případě výroby televizních pořadů poznamenán pandemií koronaviru, stále patří k nejsledovanějším pořadům TV Nova. V průměru ho letos sleduje necelých 900 tisíc diváků starších 15 let při průměrném podílu 23 %. V časech své největší slávy sledovalo v průměru každý díl více než dva miliony diváků, podíl na sledovanosti překračoval i 50 %.

-mav-