Rozvoj Mall.tv vede Amlerová, zahraniční obsah Buťa

čtvrtek, 5. listopadu 2020, 10:40 Aktuality, Internet & Mobil, Lidé MediaGuru

Novou šéfkou rozvoje Mall.tv se stala Johana Amlerová, šéfproducentem zahraničního obsahu je Roman Buťa.

Johana Amlerová a Roman Buťa, zdroj: Mall.tv

Johana Amlerová a Roman Buťa, zdroj: Mall.tv

Dva roky od zahájení vysílání v Česku a rok od spuštění slovenské lokalizace  rozšiřuje internetová televize Mall.tv svůj tým. Ředitelkou rozvoje se stala Johana Amlerová, šéfproducent zahraničního obsahu je Roman Buťa. 

„Konzumace online obsahu stále roste, což s sebou přináší i potenciál vstupu na další trhy, kde můžeme využít naše know-how i vlastní technologii. Slovensko je toho příkladem. Mall.tv se tam po necelém roce stala nejrychleji rostoucí VOD službou a rychle stoupá i znalost internetové televize a jejích jednotlivých pořadů, konkrétně třeba Kavej. Mall.tv zná už více než 40 % všech Slováků, takže dynamika je dokonce rychlejší než v Česku,“ říká nová šéfka rozvoje Johana Amlerová a dodává: „Slibný rozjezd slovenské lokalizace a divácký zájem o ni si přímo říká, abychom posílili jak vysílací schéma, tak obchodní a partnerské spolupráce.“

Amlerová má za sebou čtyři roky ve společnosti Google, kde zodpovídala za veškerý B2B marketing v Česku a na Slovensku. Předtím působila při studiu marketingové komunikace a PR na Karlově univerzitě a následném navazujícím studiu na univerzitě v Leedsu v nanotechnologickém start-upu Nanuntio nebo agentuře Brandz Friendz. 

Vyhledávání, vývoj a výroba nových audiovizuálních formátů vhodných pro slovenské publikum bude v kompetenci nastupujícího šéfproducenta zahraničního obsahu Romana Buti. Do Mall.tv přichází ze skupiny Prima, kde uplynulé čtyři roky zastával pozici kreativního producenta TV Prima. Originální produkci se věnuje také ve vlastní společnosti RB Production. 

„O tom, že Mall.tv dokáže oslovit nejen tuzemské publikum, svědčí nejen nominace osmidílného thrilleru #martyisdead na mezinárodní Emmy Awards, ale také jeho uvedení a ocenění na zahraničních festivalech od Sydney, přes Marseille až po texaský Austine. Na nemalé úspěchy českých tvůrců chceme navázat a stát se producentem atraktivní a současné původní tvorby na Slovensku. Jsem moc rád, že během prvních pár měsíců vysílání se to povedlo s formátem Kavej produkčnímu týmu Bakane pod vedením Dano Dangla. Mým úkolem teď bude tyto příležitosti maximalizovat, dále stabilizovat i rozvíjet výrobní složky a samozřejmě také přicházet s novými nápady a obsahem,“ plánuje Roman Buťa. 

-stk-