V Globusu lze nově zaplatit nákup stravenkami

pondělí, 2. listopadu 2020, 14:50 Aktuality, Retail MediaGuru

Ve všech 15 hypermarketech Globus lze od listopadu zaplatit nákup stravenkami. Dosud zde mohli zákazníci hradit stravenkami jen jídlo v restauracích a kavárnách.

I nákup, nejen v restauraci a kavárně mohou od listopadu zaplatit zákanzíci v Globusu stravenkami, zdroj: Shutterstock

I nákup, nejen v restauraci a kavárně mohou od listopadu zaplatit zákanzíci v Globusu stravenkami, zdroj: Shutterstock

Od listopadu je možné zaplatit nákup ve všech patnácti hypermarketech řetězce Globus stravenkami. Doposud zákazníci měli možnost hradit stravenkami jen jídlo v restauracích a kavárnách hypermarketů. Ty jsou nyní z vládního nařízení sice zavřené, ale mnohé mají prodejní okénko, a tam i nadále lze stravenkami uhradit jídlo s sebou.

Nově lze u běžných pokladen platit nákup do výše 1000 korun papírovými nebo elektronickými stravenkami Edenred, Up Chèque Déjeuner a Sodexo. Za stravenky je možné pořídit potraviny a nealkoholické nápoje.

„Rozhodli jsme se k této změně, abychom vyhověli zákazníkům. V tuto chvíli není tak velké množství míst, kde lze stravenky uplatnit. Přitom víme, že u nás zákazníci dělají velké nákupy, aby si doma uvařili. Proto jsme se rozhodli k akceptování nebývale vysoké hodnoty stravenek. Z jejich hodnoty můžeme zákazníkům vrátit 20 korun v hotovosti,“ říká Lutfia Volfová, tisková mluvčí společnosti Globus s tím, že stravenky nelze uplatnit na samoobslužných a Scan&Go pokladnách.

Stravenky akceptují i ostatní řetězce, obvykle ale jen do určité výše. A například Lidl a Kaufland mají od roku 2017 vlastní stravenky Naše stravenka, ovšem Lidl začal od října přijímat i placení stravenkami Sodexo.

Kromě vlastních stravenek přijímá Lidl nově i Sodexo

sobota 3. října 2020

-zue-