Vodafone reaguje na nenávistné komentáře k vánoční kampani

pátek, 27. listopadu 2020, 10:45 Aktuality, Reklama MediaGuru

Nenávistné komentáře namířené na dětské protagonisty letošní vánoční kampaně Vodafone odmítá.

Budimanovi ve vánoční kampani Vodafonu, zdroj: Vodafone

Budimanovi ve vánoční kampani Vodafonu, zdroj: Vodafone

Do letošní vánoční kampaně Vodafone vybral protagonisty z řad zájemců o tzv. Giga casting. Do hlavního reklamního spotu byli obsazeni sourozenci Sam a Max Budimanovi s jejich maminkou. Chlapci jsou napůl Češi, napůl Indonésani, což někteří uživatelé sociálních sítích nenechali bez nenávistných komentářů. Operátor tyto projevy nenávisti slovy svého generálního ředitele Petra Dvořáka odmítá. 

„Před pár dny jsme spustili naše vánoční reklamy. V hlavním příběhu vystupuje maminka se svými dvěma syny. Maminka je Češka. Tatínek, který pocházel z Indonésie a který je miloval stejně jako oni jeho, před několika lety zemřel. Bohužel, i v době, která nás všechny zkouší a je pro každého náročná, se na sociálních sítích objevily nenávistné a sprosté reakce, které musíme jednoznačně odmítnout. Važme si respektu a lásky mezi lidmi a bojujme proti zlu a nenávisti. Budeme rádi, když nás v tom podpoříte. Nic cennějšího než jeden druhého nemáme,“ říká Petr Dvořák. 

Nenávistné komentáře na sociálních sítích na jinou barvu pleti nejsou na českém internetu výjimkou. Před několika lety se s nimi musel vypořádat například obchodní řetězec Lidl, který do letáku umístil modela tmavé pleti. 

-stk-