Český rozhlas má z vlastníků nejvyšší podíl na rádiovém trhu

středa, 27. ledna 2021, 08:25 Rádio MediaGuru

Podle dat za druhé pololetí roku 2020 je Český rozhlas nejsilnějším subjektem na rádiovém trhu podle vlastnických podílů.

Zdroj: Český rozhlas

Zdroj: Český rozhlas

Český rozhlas se díky nárůstu poslechovosti některých svých celoplošných stanic ve druhém pololetí loňského roku dostal do pozice nejsilnějšího vlastníka na rádiovém trhu. Jeho celkový podíl na poslechovosti aktuálně dosahuje 24,1 %.

Druhým nejsilnějším subjektem je podle nedávných dat výzkumu Radioprojekt skupina Media Bohemia (22,1 %), pod kterou patří řada nadregionálních a regionálních rádií (Hitrádia, Fajn rádia, Blaník, Rock rádia a další). Třetím nejsilnějším je Active Radio (skupina Czech Meda Invest D. Křetínského a P. Tkáče) s podílem 17,7 %. Active Radio je vlastníkem stanic Evropa 2, Frekvence 1, Zet a regionálních rádií Dance a Bonton.

Podíl vlastníků na rozhlasovém trhu

Zdroj: Radioprojekt, 3+4Q/2020, SKMO, ASMEA, Median, Stem/Mark

K dalším významným vlastníkům patří společnost Radio United Broadcasting s podílem 13,4 %, pod kterou spadají rádia Kiss, Beat, Country, Radio 1, Signál a Spin. Vyšší než desetiprocentní podíl má také společnost Londa (patřící pod Agrofert), provozovatel rádií Impuls, Český Impuls, RockZone 105,9.

Podíly rozhlasových provozovatelů podle vlastníků neodpovídají podílům, které vykazují obchodní sítě rádiových stanic. Ty se slučují i bez ohledu na majetkovou příslušnost.

-mav-