Skupina Heineken si na PR vybrala Ogilvy

čtvrtek, 28. ledna 2021, 13:40 Aktuality, PR MediaGuru

Od ledna letošního roku zajišťuje PR servis pro značky skupiny Heineken na českém trhu agentura Ogilvy.

Jednou se značek skupiny Heineken je i pivo Krušovice, zdroj: Shutterstock.

Jednou se značek skupiny Heineken je i pivo Krušovice, zdroj: Shutterstock.

Skupina Heineken si na komunikaci vybrala novou agenturu. Od ledna 2021 zajišťuje kompletní PR servis, zaměřený primárně na posílení povědomí o klíčových lokálních značkách, Ogilvy, jež se bude starat také o korporátní PR skupiny, včetně profilace vybraných zástupců jednotlivých pivovarů a témata udržitelnosti. Ve své pozici nahrazuje dosavadní Havas PR. 

Zadání výběrového řízení, které probíhalo od října do prosince loňského roku, bylo připravit case study pro tradiční českou pivní značku Starobrno. Osm zúčastněných agentur v něm rozpracovalo aktuální nadlinkovou kampaň značky s claimem „O dobré věci stojí za to se rozdělit“. Cílem bylo positioning Starobrna hlásající štědrost a radost ze života přenést do mediálního prostoru za využití redakčních i placených nástrojů PR.

„V našem návrhu jsme vedle nosné kreativy kladli velký důraz na využití dat při tvorbě strategie. Stejně tak jsme skrze rozbor očekávaných výsledků klientovi ilustrovali, co jednotlivé kroky a aktivity přinesou značce po komunikační i byznysové stránce,“ vysvětluje Václav Rambousek, Account Director, Ogilvy.

„Bez umění hlubší práce s daty a schopnosti předkládat klientovi měřitelné výsledky se dnešní PR už příliš neobejde. Jsem proto moc ráda, že tento způsob uvažování o komunikaci je vlastní i našim novým kolegům z Ogilvy,“ dodává Dita Vašíčková, Communication and Sustainability Manager, Heineken Česká republika.

PR Consumer & Lifestyle tým z Ogilvy bude pečovat primárně o mediální obraz českých a slovenských značek spadajících do skupiny Heineken. Těmi jsou pivní brandy Starobrno, Krušovice, Zlatý Bažant, Zlatopramen, Březňák. Spolupráce se bude týkat také piva Desperados a ciderů Strongbow a Lišácké jablko.

-stk-