Economia umožní přesměrovat předplacené HN na jiné adresy

úterý, 23. února 2021, 16:30 Aktuality, Tisk MediaGuru

Economia připravuje zjednodušený proces krátkodobého přesměrování předplacených titulů na jinou doručovací adresu.

Zdroj: MediaGuru.cz

Zdroj: MediaGuru.cz

Economia připravuje zjednodušený proces krátkodobého přesměrování předplacených titulů na jinou doručovací adresu tak, aby čtenáři o svůj titul v tištěném vydání nepřišli. Zdůvodnila, že podle výzkumu, který zpracovala agentura Ipsos, jde více než tři čtvrtiny předplacených výtisků Hospodářských novin do rukou konkrétním čtenářům uvnitř firem (77 % z nich tvoří členové managementu). Pokud ale teď pracují z domova, obtížněji se ke svým výtiskům dostávají. Více než 40 % čtenářů si podle výzkumu také výtisk na konci dne odnáší domů.

Podle údajů agentury Ipsos přešlo pod vlivem pandemie od tištěných titulů k jejich digitálním podobám 15 % čtenářů a dalších 13 % o tom uvažuje. V celkovém součtu však počet těch, kteří preferují digitální obsah před klasickým printem, převažuje jen o nízké jednotky procent. Zatímco necelá třetina dotazovaných dává přednost digitálu, především pro jeho praktičnost a možnost dostat se i k obsahu starších vydání, téměř čtvrtina respondentů stále upřednostňuje print – z naprosté většiny proto, že „se lépe čte“, a v nemalé míře také proto, že si u něj „odpočinou od obrazovky mobilu, tabletu či počítače“. Zbývající polovina čtenářů není vůči formátu novin vyhraněna.

Economia poskytla po zavedení opatření proti pandemii koronaviru všem předplatitelům papírových novin automaticky digitální předplatné HN+ jako bonus. „Udržování vztahů s předplatiteli tak, aby se ke svému oblíbenému obsahu dostali na jakékoli platformě, která jim v tu chvíli vyhovuje, je a i do budoucna bude naším hlavním cílem,“ uvedla Zuzana Řezníčková, předsedkyně představenstva vydavatelství Economia.

Průměrný prodaný náklad HN loni dosáhl 29,5 tis. kusů a meziročně se snížil o 8 % (průměr celého trhu byl -16 %). Čtenost HN ve druhém pololetí roku 2020 se jako jedinému českému celostátnímu deníku meziročně zvýšila o 9 % na 159 tisíc čtenářů na vydání. 

Pandemie v roce 2020 urychlila pokles prodejů deníků

pondělí 8. února 2021

Nová data: Vede Blesk, polepšily si HN a pozici obhájily LN

čtvrtek 11. února 2021

-mav-