Hello bank! přichází s konceptem „Goodbye & Hello“

úterý, 9. února 2021, 14:10 Aktuality, Reklama MediaGuru

Hello bank! představuje nový komunikační koncept, pod kterým je nově podepsána agentura Ogilvy.

Zdroj: Repro YT Hello bank!

Zdroj: Repro YT Hello bank!

Hello bank! mění po více než třech letech svůj komunikační koncept, pod který připravila nová kreativní agentura. Dosavadní Outbreak, jež pracovala pro banku posledních šest let, nahradila Ogilvy. Ta přišla s kampaní „Goodbye & Hello“, v níž dává sbohem starým zvykům a vítá jednoduchá řešení. 

„Naše filozofie a hodnoty se nemění. ‚Hello’ říkáme nejen jednoduché správě financí našich klientů, transparentní a zajímavé nabídce produktů, ale i chytrým řešením, která šetří peníze i svět kolem nás a přispívají k udržitelné spotřebě. Cítili jsme potřebu naši komunikaci oživit, ještě více ji lidem přiblížit a podstatnou roli pro nás sehrála i variabilita vítězného konceptu,“ vysvětluje Gabriela Pithartová, Brand & Customer Experience Director, a dodává: „‚Goodbye & Hello’ nám dává větší rozlet a komunikačně jím zastřešíme také oblast udržitelného financování, na kterou se ve všech našich aktivitách budeme stále více zaměřovat. V roce 2021 ji na českém trhu plánujeme posunout zase o kus dál, a to i produktovou nabídkou.“     

Kampaň odstartovala 8. února a její první vlna, ve které nasadí jak imageový, tak i produktový televizní spot, potrvá do konce března. K vidění bude na stanicích skupiny Prima. V březnu ji vystřídá produktový spot nasazený v portfoliu TV Nova. Nový koncept plánuje Hello bank! využívat dlouhodobě, napříč všemi komunikačními kanály i aktivitami, a také v rámci své strategie udržitelného rozvoje.

Nový komunikační směr staví na kontrastu konce něčeho starého, nevyhovujícího nebo nesmyslného a začátku něčeho nového, pohodlného a užitečného. „Kontrasty, které jsou základním motivem kreativního konceptu ‚Goodbye & Hello’, se prolínají i zpracováním jednotlivých formátů. Pracujeme v nich s ostrými střihy a dělenými vizuály, které zdůrazňují jednoduchost osobního bankovnictví v pojetí Hello bank!. Kampaň pracuje s už hotovým video materiálem, takže jednotlivé spoty vznikly v rekordním čase, a komunikaci navíc můžeme variabilně měnit podle aktuálních potřeb," vysvětluje za kreativní agenturu Michaela Marešová. 

Hudbu ke spotu na míru zkomponoval Roman Holý a režie se ujal Jan Zajíček. Celou komunikací se prolíná výrazný modrý branding, který Hello bank! využívá dlouhodobě.

-stk-