Sberbank spustila novou kampaň na Fér účet

středa, 24. února 2021, 14:45 Aktuality, Reklama MediaGuru

Sberbank využívá druhým rokem svůj komunikační koncept „Hrdost“. Aktuální kampaň chce zvýšit měsíční prodeje nových běžných účtů o 50 %.

Zdroj: Repro YT Sberbank

Zdroj: Repro YT Sberbank

Sberbank v únoru nasadila staronovou kampaň, jež pracuje s loni uvedeným komunikačním konceptem Hrdost“. Zaměřuje se na podporu běžného Fér účtu s odměnou 1234 korun za věrnost i přechod od jiné banky. Reklama vyzdvihuje dva klíčové benefity, kterými jsou kromě odměny i výběry z bankomatů zdarma po celém světě. Cílem kampaně je zvýšit měsíční prodeje nových běžných účtů o 50 procent. 

Spot vypráví příběh o dívce, která dlouho odkládá rozhodnutí změnit svůj život a začít běhat, až jednoho dne natrefí na boty svých snů. „Příběh cílí na klienty ostatních bank, kteří dlouho odkládají rozhodnutí převést svůj běžný účet někam jinam. My klientům nyní dáme hned několik důvodů ke změně – odměnu 1234 Kč dostanou nejen za převod svého běžného účtu k nám, ale i za každý další rok jeho aktivního používání. Dalším důvodem jsou i výběry z bankomatů po celém světě zdarma,“ popisuje Alžběta Frösslová, Brand & Advertising Manager Sberbank.

Tváří spotu je Anežka Rusevová, herečka známá jako Vendula Maříková ze seriálu Ulice.

Kampaň je k vidění v televizi, dále je podpořena i masivní onlinovou komunikací s různými formáty od videa až po nativní reklamu. Online reklama je umístěna na stránkách Seznam, Nova Group, Lidovky, iDnes nebo třeba peníze.cz. Mezi dalšími formáty je využita videokampaň na stránkách YouTube, Facebook a Instagram, která je doplněna další intenzivní komunikací na sociálních sítích.

Spot vznikl ve spolupráci s reklamní agenturou Proboston Creative, produkční agenturou Yo‘Mama, pod taktovkou režiséra Jakuba Havlíka. Poprvé byl použit na podzim loňského roku. Na základě výsledků prošel detailní diagnostikou a pro rok 2021 byl upraven. Za digitální oblast kampaně zodpovídá agentura Acomware. Nákup medií zajistila agentura FMX, divize agentury Publicis. Design okřídlené obuvi vytvořil Oldřich Voyta.

-stk-