Bauhaus kampaní podpoří výsadbu 100 tisíce stromů

sobota, 20. března 2021, 07:10 Aktuality, Reklama MediaGuru

Bauhaus chce letos v České republice vysadit 100 tisíc stromů. Svou aktivitu podpoří i marketingovou kampaní.

Klíčový vizuál k výsadbě stromů, zdroj: Bauhaus

Klíčový vizuál k výsadbě stromů, zdroj: Bauhaus

Hobbymarket Bauhaus plánuje v rámci svých CSR aktivit letos v České republice vysadit 100 tisíc stromů. Projekt od začátku března doprovází také kampaň v televizi, rádiu, tisku, outdooru a na internetu. 

„Výsadba 100 000 stromů je pro nás stěžejním projektem letošního roku. I proto jsme se rozhodli jej intenzivně podpořit a rozšířit myšlenku obnovy českých lesů mezi maximální množství našich zákazníků, kteří se do výsadby také mohou zapojit,“ vysvětluje Jindřich Hovorka z marketingového oddělení společnosti Bauhaus. 

Aktivity na poli ochrany přírody a šetrného přístupu ke zdrojům reflektují stěžejní hodnoty společnosti, mezi které patří zdravé životní prostředí, udržitelnost a důraz na ekologii. Letošní rok se Bauhaus věnuje českým lesům. „S organizací PEFC, která převzala odbornou záštitu nad projektem a která se specializuje na dohled nad kvalitou a původem dřeva, ale i na jeho šetrné zpracování, jsme v místech našich odborných center vytipovali takové lokality, které tuto pomoc nejvíce potřebují,“ přibližuje Hovorka. 

Televizní spoty jsou od března k vidění na kanálech skupin Prima, Nova a doplňkově také na ČT. „Stojí za nimi agentura DDB Germany z Düsseldorfu, která dokázala citlivě zpracovat tuto problematiku a ve spotech vytvořit odlehčenou atmosféru, která by doprovázela plánované sázení s našimi zákazníky a zástupci organizace PEFC,“ přibližuje Hovorka. Plánované eventy ke společné výsadbě byly vzhledem k aktuální nepříznivé pandemické situaci přesunuty z dubnových termínů na podzim.

V outdooru využívá Bauhaus CLV plochy s technologií lentikulárního tisku.   Mediamix doplňuje i komunikace v odborných centrech Bauhaus, kde je doplněna o další in-store prvky. „Ty nejen že informují o našem vlastním příspěvku českým lesům, ale také vyzývají do zapojení samotné zákazníky. Ti mohou koupí certifikátů přispět k výsadbě dalších stromů nad rámec námi garantovaných 100 000 kusů. Certifikáty jsou umístěny v každém odborném centru na každé pokladně, a to v hodnotě 25 a 100 Kč. Koupí certifikátu v nižší hodnotě přispěje zákazník na výsadbu jednoho stromu, ve vyšší hodnotě pak na stromy 4,“ doplňuje Jindřich Hovorka s tím, že jen za prvních 10 dní akce bylo prodáno takové množství certifikátů, které znamená výsadbu dalších 8 667 stromů.

-stk-