Kaufland zavádí modré recyklovatelné účtenky

čtvrtek, 4. března 2021, 07:00 Aktuality, Retail MediaGuru

Kaufland zavádí postupně na své prodejny od března nové ekologické účtenky, jsou vyrobeny ze speciálního modrého papíru a 100% recyklovatelné jako běžný papír.

V červenci by už měly být ekoúčtenky na všech pokladnách 135 prodejen Kaufland v ČR, zdroj: Kaufland

V červenci by už měly být ekoúčtenky na všech pokladnách 135 prodejen Kaufland v ČR, zdroj: Kaufland

Obchodní řetězec Kaufland zavádí na své pokladny recyklovatelné účtenky. Jsou vyrobeny ze speciálního modrého papíru, který neobsahuje chemické příměsi, a zároveň jsou 100% recyklovatelné jako běžný papír. Nátisk na něm má vydržet přes třicet let a zákazníci je mohou třídit jako běžný papír.

Termopapír je vyroben bez chemických barevných vývojek, je odolný vůči slunečnímu záření a lze jej trvale archivovat, aniž by vybledl. Další výhodou má pro zákazníky být to, že ekologická účtenka je odolná vůči oleji a vodě, a proto je trvanlivá. Navíc ji lze vyhodit do kontejneru na tříděný papír a dále recyklovat.

Modré účtenky byly v testu již na vybraných pokladnách na dvou prodejnách v Olomouci a v Prostějově. Od března je společnost bude zavádět i na další prodejny. Jejich nasazení bude postupné, po spotřebě zbylých původních účtenek. V červenci by už měly být ekoúčtenky na všech pokladnách 135 prodejen Kaufland v České republice.

V rámci přechodu na nové pokladní účtenky dojde také k optimalizaci obalů pokladních kotoučků, čímž by skupina Schwarz měla v rámci své mezinárodní plastové strategie REset Plastic ušetřit v budoucnu 30 tun plastů ročně.

Účtenky měnil v loňském roce například Albert, který zavedl ve všech svých prodejnách nový druh účtenek, a to bez bisfenolu A (BPA), ty  by měly být šetrnější k životnímu prostředí i k lidskému zdraví.

Aplikace řetězců získávají na popularitě, mají stovky tisíc stažení

pátek 18. prosince 2020

-zue-