Na trh se vrací tištěný časopis Euro, má i nový web

pondělí, 22. března 2021, 07:25 Tisk, Aktuality MediaGuru

Obnovené Euro má zpočátku vycházet jako čtrnáctideník, od září by měl být časopis opět týdeníkem.

Zdroj: TýdeníkEuro.cz

Zdroj: TýdeníkEuro.cz

Tištěný časopis Euro se od pondělí 22. března vrací na trh, a to pod novým vydavatelem New Look Media. Společně s tím je spuštěn i nový web TýdeníkEuro.cz. Nové webové stránky vznikly kvůli tomu, že původní Euro.cz je ve vlastnictví společnosti Internet Info, která ho společně s dalšími internetovými tituly Mladé fronty získala v aukci.

Zdroj: twitterový účet Jana Novotného

Euro přestalo vycházet na konci loňského roku, kdy se zhoršila situace kolem vydavatelství Mladá fronta.

Obnovené Euro má zpočátku vycházet jako čtrnáctideník. Podle vyjádření šéfredaktora Ondřeje Hergesella jde o řešení dočasné. Důvodem je pandemická a ekonomická situace. „Výjimečná doba občas žádá výjimečná řešení. Od začátku září se pak Euro vrátí k týdeníkovému taktu, jak ostatně zní jeho plný název," upřesňuje šéfredaktor.

Ten čtenářům slibuje tradiční rubriky a články i obsahové novinky a lehce inovovanou grafiku. „Tým redaktorů a stálých spolupracovníků je postaven na mixu zkušených profesionálů a mladých žurnalistů. Zároveň jsme uzavřeli exkluzivní partnerství s ekonomickým deníkem The Financial Times, takže i nadále budete v Euru nacházet analýzy, články a komentáře z nejdůvěryhodnějšího zdroje ekonomických zpráv na kontinentu. V průběhu roku se k vám vrátíme s pravidelnými přílohami a také s populárními speciály, jako jsou Top České Pivo, Top Amazing Places, Top Advokáti a Top Miliardáři. Osud gastronomické ročenky Top Restaurace se bude odvíjet od pandemické situace a s tím svázanými restrikcemi," píše Hergesell.

Články na webu je možné číst po zaregistrování se nebo přihlášení. Zdarma je možné dostávat jen denní newsletter. Za 950 Kč je možné koupit půlroční předplatné včetně kompletního přístupu ke všem článkům, 1950 Kč pak stojí roční předplatné.

-mav-