Rock Radio vstoupilo do Prahy, nahradilo Oldies

úterý, 2. března 2021, 18:00 Aktuality, Rádio MediaGuru

Media Bohemia uvedla na pražský rádiový trh Rock Radio. Oldies Radio se přesunulo na internet.

Zdroj: Media Bohemia

Zdroj: Media Bohemia

Rock Radio ze skupiny Media Bohemia je od začátku března dostupné v hlavním městě na frekvenci 103,7 FM. Na této frekvenci tak nahradilo Rádio Oldies (rovněž ze skupiny Media Bohemia), které zůstává na internetu.

„Jsme přesvědčeni o tom, že náš program nabídne alternativu tradičním rockovým formátům v Praze a stane se tak významným konkurentem těchto značek,“ uvedl programový ředitel Rock Radia Martin Janoušek. „Neustále se snažíme zdokonalovat naše pokrytí a zásobovat tak co nejvíce posluchačů signálem Rock Radia. V loňském roce jsme tak spustili nově vysílání například v okrese Náchod a nyní přinášíme značku Rock Radia do Prahy.“ dodává Martin Janoušek

Značka Rock Radia se zaměřuje na posluchače 25-49 let a je vedle Rádia Blaník, Hitrádií a Fajn Radia jednou ze čtyř hudebně formátových rodin  skupiny Media Bohemia. Skupina postupně vysílání Rock Radia rozšiřuje, loni nově spustila vysílání v okrese Náchod. 

Rock Radio vysílá více než 12 let, silnější postavení má v jižních, středních a západních Čechách. Lze ho ale poslouchat i na severu nebo východě Čech, stejně tak na Vysočině nebo jižní Moravě.

Rock Radio poslouchá souhrnně 206 tisíc posluchačů týdně, denně si pak rádio naladí v průměru 114 tis. posluchačů (zdroj: Radioprojekt, 3+4Q/2020).

-mav-