Tesco rozšířilo online non-food sortiment o 500 položek

pátek, 5. března 2021, 16:05 Aktuality, Retail MediaGuru

Tesco rozšířilo nepotravinový sortiment, který je dostupný online.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Obchodní řetězec Tesco v rámci svého online prodeje rozšířil nabídku základních nepotravinových položek o zhruba 500 produktů, jako jsou baterie, žárovky či základní papírnické potřeby. V sortimentu nepotravinového zboží nově přibyly domácí potřeby, papírnické zboží, malé domácí elektrospotřebiče, elektro produkty pro osobní péči, baterie, žárovky a hračky pro děti. Zákazníci si je mohou pořídit současně s nákupem potravin.

„Chceme našim zákazníkům zjednodušit v dnešní nelehké době nakupování a nabídnout jim většinu zboží, které denně potřebují. V nabídce je proto nově až 500 položek spotřebního zboží,“ vysvětluje Věra Szabó, manažerka služby Tesco online nákupy. Mezi nejprodávanější položky z nového sortimentu patří copy papír a papírnické potřeby, všechny druhy baterií, žárovky, čajové svíčky, nemrznoucí směsi do ostřikovačů nebo Lego stavebnice.

Důvodem změn je rostoucí zájem zákazníků o online nákupy. S březnovým omezením pohybu vzrostl počet objednávek až o 20 % ve srovnání s předešlým týdnem. „Za pondělí, úterý a středu evidujeme zhruba 20% nárůst počtu objednávek oproti stejným dnům v minulém týdnu. Při porovnání 1. 3. 2020 a 1. 3. 2021 evidujeme nárůst o 100 %,“ dodává Věra Szabó.

Tesco ještě před Vánoci rozšířilo dostupnost své služby Online nákupy, kterou mohou využívat zákazníci i v Děčínsku, Ústecku, na Vysočině, Přerovsku a rovněž rozšířilo region závozu na Prostějovsku. Zároveň posílilo i rozvozy v Brně a okolí. Služba je nyní dostupná pro 6,1 milionu obyvatel Česka.

Tesco rozšiřuje rozvoz potravin pro šest mil. zákazníků

středa 2. prosince 2020

-zue-