Videoslužba Netflix chce zakročit proti sdílení hesel

pátek, 12. března 2021, 17:15 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Netflix testuje funkci, která u diváka ověří, zda sdílí domácnost s majitelem účtu.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Americká internetová televize Netflix testuje funkci, která u diváka ověří, zda sdílí domácnost s majitelem účtu. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž by to mohlo vést k zátahu proti sdílení hesel. Zhruba třetina uživatelů Netflixu se o své heslo podělí nejméně s jedním dalším člověkem, vyplývá z průzkumu společnosti Magid.

Omezenému počtu zákazníků Netflixu se na obrazovce zobrazuje zpráva, která je žádá o potvrzení toho, že sdílejí domácnost s majitelem účtu. Ten dostane ověřovací kód e-mailem či v textové zprávě.

Divák může ověření odložit a internetovou televizi dál sledovat. Po opětovném otevření Netflixu se zpráva objeví znovu. Nakonec mohou být dotyční uživatelé požádáni, aby si založili nový účet.

„Test je navržen tak, aby zajistil, že účet Neflixu užívají lidé, kteří jsou k tomu oprávněni," uvedl mluvčí americké firmy.

Největší streamovací televize světa u svých uživatelů soustavně testuje nové funkce, a není proto jasné, zda se zmíněné ověřování zavede v širším měřítku.

Jedna z podmínek služby Netflixu uvádí, že uživatelé musejí žít ve stejné domácnosti. Streamovací služby obecně dosud proti sdílení hesla nijak razantně nepostupovaly.

Netflix při zveřejnění hospodářských výsledku za čtvrté čtvrtletí koncem ledna informoval, že má zhruba 203 milionů uživatelů.

-čtk-