Bonami se chystá do Pobaltí a na Balkán, spustí i kampaň

středa, 14. dubna 2021, 13:55 Aktuality, Marketing, Retail MediaGuru

Bonami se chce letos soustředit na rozvoj privátních značek, rozšíření zákaznických služeb i zahraniční expanzi. V plánu má také kampaň.

Zdroj: Bonami

Zdroj: Bonami

Společnost Bonami, prodejce nábytku a produktů pro domácnost a zahradu, připravuje další kroky ke svému rozvoji. Podle CEO Pavla Vopařila jsou v plánu další masivní investice do skladů, logistiky i samotného brandu. Ambici získání dalšího podílu na trhu chce podpořit expanzí i novými službami pro zákazníky, které jim mají usnadnit nákupy v režimu omezeném pandemií.

„V letošním roce očekáváme intenzivní růst. Vnímám na trhu velkou příležitost, a to nejen lokálně ale i v dalších zemích. Bonami je dlouhodobě profitabilní – v prvním čtvrtletí letošního roku navíc meziročně zdvojnásobilo tržby a několikanásobně zvýšilo zisk, což nám umožňuje financovat další rozvojové aktivity na všech trzích. Je to pro nás příležitost investovat do skladů i zásob, ale i do samotné značky Bonami,” říká Pavel Vopařil. 

Do skladů a logistiky Bonami investuje desítky milionů korun a zdvojnásobí tím svoji skladovou kapacitu, především velkého nábytku. Ještě větší částky pak investuje do samotných zásob. „Naším dlouhodobým cílem je mít 90 % tržeb z prodejů ze skladu a tomu chceme přizpůsobit jejich dostupnost,” doplňuje Vopařil s tím, že nejvíce se zaměří na populární a nejvíce objednávané položky, především nábytek.

Velkým tématem příštích let budou pro Bonami privátní značky. „Dávají nám smysl zejména z pohledu kontroly kvality, dostupnosti i spolehlivosti dodávek. Na některé dodavatele je náš růst příliš rychlý a nestíhají pro nás vyrábět. Zároveň tím dokážeme našim zákazníkům nabídnout unikátní sortiment  z pohledu jejich potřeb.”

Mimo samotných produktů je pozornost Bonami upřena i na dodatečné služby zákazníkům, jako jsou nákupy na dálku za asistence personálu na prodejně Bonami, který zákazníkovi umožní takřka reálný offline zážitek. Služba zahrnuje specializované poradenství prostřednictvím video callu či chatu, během kterého bude možné si zboží na prodejnách prohlédnout, nákup konzultovat, ale také realizovat. 

Další novinkou je platforma pro poradenství s interiérovými designéry, kteří zájemcům pomohou s kompletním interiérovým návrhem zvoleného prostoru včetně produktů, bez ohledu na jejich značku a příslušnost k Bonami.  

Ačkoliv byla expanze kamenných prodejen zpomalena vlivem pandemie, Bonami stále plánuje letos několik z nich otevřít. „Stále platí, že chceme být s kamennými prodejnami na všech našich trzích,“ přibližuje Pavel Vopařil. Své pokrytí rozšiřuje také loni spuštěná služba Bonami Kurýr – v květnu odstartuje v Bukurešti, následně v Polsku a na dalších trzích. 

V dubnu Bonami odstartuje i reklamní online a televizní kampaň na českém, slovenském a maďarském trhu, do níž poputují další desítky milionů korun.

„Chceme chytit příležitost za pačesy. Máme zákazníkům co nabídnout a já věřím, že naše služby letos představíme i zákazníkům na dalších nových trzích,” uzavírá Pavel Vopařil  s tím, že nejpravděpodobnější scénář expanze jsou pobaltské státy a Balkán.

-stk-